Menü Kapat

17 Temmuz 2019 Ay Tutulması (Oğlak burcunda)

Ay başındaki güneş tutulmasından sonra oğlak burcunda yaşayacağımız ay tutulması daha kaotik zamanları işaret etmekte ve bu bakımdan kritik bir görünüm vermektedir. Etkileşime girdiği konular daha çok finans, ailevi ve hayatımızın genel anlamdaki denge unsurlarını içeriyor olacak. Tutulmanın çok güçlü olmaması bu kritik enerjiyi yumuşatıyor. Ayrıca Neptün ün destekleyici açıları da kurtarıcı olabilecektir.

Bir başka etkileşim değişime zorlayan Uranüs ve Retro da olan Merkür tarafından geliyor olacak ki buda bizi karşılaşacağımızın problemlerin çeşidini bir miktar arttırmakta. Bu yüzden sabit yapmakta olduğumuz işlere, tatil planlarına ve hamilelik sürecinde olanlar daha dikkatli olmalı diyebiliriz. Oğlak burcunda bulunan Plüton ve Satürn ise kurgusal açıdan geneli etkileyen olayları tetiklemenin peşinde olacaklardır.

Ağustos ayının on beşine kadar tüm bu dizilimden dolayı hayatımızın kendi denklemini ve resmin bütününü iyi okuyabilmemiz gerekiyor. Kişisel olarak her tür meziyetimizin testten geçmesini bekleyebiliriz. Bu aynı zamanda büyük miktarda gerçekleşecek olan dönüşümünde habercisi aslında bu yüzden başlayacak olan örüntülerinizi dengeli idare etmeniz hayati önem taşımaktadır.     

26 Aralık 2019 Güneş tutulması Oğlak burcu

Bu yıl üçüncü güneş tutulması oğlak burcunda gerçekleşiyor olacak. Yönü ve enerjisi oldukça pozitif bir görünüm veren bu tutulma ekonomi ve finans dünyasının hareketlerine etki edecek. Kişisel haritalarımızda ise kariyer evimizde yeni yolların görünmesini sağlayacaktır.  Tutulmanın güçlü yanlarından biri Uranüs ün verdiği destekten geliyor. Boğa burcuna geçtikten sonra artık açılımlarını yapmaya başlayan gezegen kalıpları yıkmak için yoğun güç sarf edecek. Bu değişim gücü önceleri pek çok noktada negatif algılansa da zamanla pozitif yanlarını gösterecektir.

Tutulmada oğlak burcundaki birikim ve Satürn Plüton yakınlaşması dikkat çekici gelişmeler ile yeni ayrılıklar ve ortaklıkları beraberinde getirecektir. Bununla birlikte yeni yıla çok yakın bir dönemde gerçekleşen tutulma 2020 yılını da yön verici etkilere sahip olacak. 10 ocak 2020 tarihinde yengeç burcundaki ay tutulması menzili de olayları etkilemeye başlayacak. Tüm bu etkilerin yanı sıra oğlak burcuna geçmiş olan Jüpiter de yine bu birikimin koruyucu gücü olarak yerini alıyor. Bu görünüm aslında 2019 yılın da başlayan bir takım dönüşümlerin kendini tamamlaması demek. Genel olarak başlayacak olan yeni planın bizlere yeni bir dünya görünümü oluşturması demek. Önem sıramız değişecek ve bazı büyük hareketlerin aslında ne kadar kolay gerçekleştiğini göreceğiz. Kurgusal örüntümüzde denge içinde kalarak yerimizi almamız gerekiyor. Bağlarınızı kuvvetlendirme zamanıdır.   

Tutulmalarda kurgusal etkileşimler

Temmuz ayının başında güneş tutulması ortasında ise bir ay tutulması yaşayacağız. Tutulmaların menzilinde kurgusal hızlanmayı istesek te istemesek te hissediyoruz. İki tutulmanın etkisi öncelikle ruhsal enerjimizi harekete geçirerek ve bizleri olayların içine çekmeye çalışacaktır. Bu çekim kuvvetini azımsamamamız gerekiyor. Hayatımızın yönlenmesinde bilinçli olmak ve alacağımız kararların bir altı ay sonrasını da düşünmek oldukça yerinde olur.

Dünyada insanlar arasındaki etkileşimle birlikte doğadaki etkileşimlerde oldukça önemli. Bu noktada resmin bütününe bakmamız gerekiyor. Çünkü gidilen nokta oldukça büyük bir enerji boşalım noktasını işaret etmektedir. Tabi ki dönüşümler olmak zorunda fakat dünyanın kendisinin tamamlaması gereken örüntüleri var. Bu tamamlama içerisinde çok farklı ve alışkın olmadığımız durumlarda yaratabilir. Ülkemiz içinde bu tür bir görünüm bir süredir devam etmekte.

Hayatınızın bu tür dönemlerinde mutlaka bir B planı olmalıdır. Aynı zamanda esnekliğinizi de arttırmanız gerekir. Olaylarda ki kırılma anlarından sonra oluşacak yeni yapılar içinde sabırlı olmak gözlem yapmak hareketlerimizi planlamak doğru olacaktır. Kendinizi zorlamaktan kokmayın ancak en zor soruyu kendinize sorarsanız özünüz harekete geçer….

2 Temmuz 2019 Güneş Tutulması (Yengeç burcunda)

Yuvaya ait temaları geçmişin etkisini de arkasına alarak etkileyecek olan bu tutulma enerjisi akıllıca yönetilirse olumlu hale gelebilir. Oldukça zorlayıcı açılara sahip olan yaz aylarında olayların aktifleşmesini sağlayacak olan bu tutulma bu yönüyle güvenlikle ilgili meselelere de vurgu yapıyor.

Hayat dersi verecek kurgusal gelişmeler engeller zaman problemleri başı çekiyor olacaktır. Bununla birlikte Uranüs tutulmaya destek veriyor ve geçmişe takılmadan yenileyici koşullara karşı daha açık olmamız gerektiğini anlatıyor. Bu yüzden değişiklilere uyum sağlamak yada gereğini yapıp değişiklik yaratmak daha faydalı durumlar ortaya çıkarabilir.

Etkilenecek diğer konuların başında ekonomi, eğitim ve seyahatler var. Diğer taraftan uluslararası konularda daha aktif bir dönem geçirebilir. Ekonomik açıdan gelirlerimizi etkileyecek yeni oluşumlar yada geçmişten gelen açılımlarda yine karşımıza çıkabilir. Su elementinin aktif olması deniz ve atmosferik olayların ortaya çıkışı ile yine su grubunda olan kişilerinde dikkatli olması faydalı görünmekte.

21 Ocak 2019 Ay Tutulması (Aslan burcunda)

6 ocakta yaşadığımız yüksek enerjili güneş tutulmasından sonra 21 ocakta gerçekleşen ay tutulması yeni yıla sıkı bir başlangıç yapmamızı sağlayacak diyebiliriz. Hayatımızdaki denge, şans, aşk, çocuklarımız ve sanatsal faaliyetler açısından etkili olacak bir tutulma. Ocak ayının ortasından itibaren daha yoğun ve gergin bir enerji bu ay tutulmasına da eşlik edecek.

Daha çok toplumu ilgilendiren olay ve gelişmeleri etkilediğini gözlemleyebiliriz. Sosyal konuların, bakış açısının ve ruh hallerinin bu süre içerisinde daha çok baskı altında kaldığını hissedebiliriz. Mücadele ve çatışmacı enerjilerinde iş başında olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bununla birlikte ocak ayının başında var olan olumlu hava pek çok noktada koruyucu etkiler yapmaya devam edecektir. Güneş tutulmasıyla başlayan gelişmeler daha gerçekçi ve somut hale gelebilecek. Kendini tamamlamaya çalışan döngülerin sonuçlanması mümkün olacaktır.

Kurgusal açıdan oldukça büyük bir hızlanma söz konusu olay örgülerinin devamlı bir şekilde gündem ve sürpriz gelişmeleri karşımıza getirdiğini göreceğiz. Dengede kalmakta zorlanacağımız bu dönemde içsel gücümüzü kullanarak mücadele etmemiz oldukça önemli olacak.

Burçlara göre baktığımızda ise;

KOÇ: Çocuklar konusunda dikkat etmeliler. Çalışmalarıyla ilgili durumlarda şanslarına güvenmesinler fakat sürpriz gelişmeler de enerjilerini yukarıya çekebilecektir. Aşk hayatlarına dikkat etmeleri gerekebilir.

BOĞA: Ailesel gelişmelerde zorluklara maruz kalabilirler. Güvenlik ve yuvaya ait durumları doğru değerlendirmeleri önemli. Daha çok hareket etmek durumunda kalacaklar.

İKİZLER: İletişim ve hayatlarındaki problemlere ilişkin konularda zorlanmalar ortaya çıkabilir. İkizler için pasif bir dönem enerjilerini korumaya devam etmeliler.

YENGEÇ: Kazançlarına ilişkin pek çok yeni konunun gündeme gelmesi söz konusu olacaktır. Kaygı ve endişeye kapılmadan hareket etmeliler kaotik durumların düzelmesi çok sürmeyecektir.

ASLAN: Tutulmanın gerçekleştiği burç olarak sonuç odaklı bir hal içerisinde olacaksınız. Sosyal açıdan kendinizi zorlanıyorken bulmanızda mümkün. Bu enerjinin üzerinden geçmesine izin vermeniz gerekmekte.

BAŞAK: Bu tutulma özellikle iç dünyanız açısından bunalım yaratabilen etkilere sahip. Ayrıntılara takılmamanız gerekmekte. Yüksek kaygı ve endişe içinde olmakta iyi gelmeyecektir.    

TERAZİ: Sosyal hayatınız ve insan ilişkileriniz açısından yoğun bir dönem başlayacak. Kendi motivasyonunuzu dengelemeniz bu açıdan çok önemli. Konuşmaları ve kulağınıza gelen haberleri fazla önemsemeyin

AKREP: Tutulma sizi kariyer noktasında etkisinde bırakıyor. Bu yönde hayat üzerinize oynayabilir kendinizi hırsa yada öfkeye kaptırmamaya çalışın. Sabredersiniz durum lehinize dönebilecektir.

YAY: Seyahat ve eğitim gündeminiz yoğun bir şekilde devam edecektir. Bakış açınızı zorlayacak durumların peşinden gitmeye çalışmayın. Kendinizi serbest bırakın.

OĞLAK: Ay tutulmasının spiritüel anlamdaki olumsuz etkisini hissedebilirsiniz. Zorlandığınız noktalarda çevrenizden yardım istemeniz önemli. Hukuki meselelerin gündeme gelmesi olası görünmektedir.

KOVA: İkili ilişkileriniz ortaklaşa yaptığınız işler ve ticari bakımdan kendinizi zorlamalı ve gayret etmelisiniz. Tutulma bu konularda sizi pek çok testten geçirebilir.

BALIK: Çalışma hayatınız ve sağlığınız açısından hareketli geçecek bir kurgunun başlaması olası görünmektedir. Üzerinde durmanız gereken şeyleri ertelemeyin. Yılın başında yorulabilirsiniz ama sonrasında geliştirici etkiler sizinle olacaktır.

06 Ocak 2019 Güneş Tutulması (Oğlak burcunda)

Yeni yıla oğlak burcunda gerçekleşecek olan son derece güçlü bir güneş tutulması ile başlıyoruz. Tutulmanın güçlü enerjisi pek çok şeyi yerinden oynatabilir ve doğa olaylarını da tetikleyebilir. Bu noktada Plüton, Satürn ve Merkür ün yükseltici etkisi de oldukça önemli.

Tutulmanın göstermiş olduğu yerleşime bakacak olursak kariyer konusunda ilerleme ve sergilediğimiz imajların güçleneceğinden bahsedebiliriz. Mesleki alanda geliştirici ve olgunlaştırıcı etkileri de görmek mümkün olacaktır. Bu bakımdan bizleri yukarı çekecek tutulma açılarını olumlu değerlendirebiliriz.

Kurgusal bakımdan tutulmanın tetikleyici etkisi pek çok kırılma açısı oluşturuyor. Bu yüzden değişimlere karşı negatif tutumda olmamak daha yararlı olacaktır. Bahsetmiş olduğum güçlü enerji olay örgüsünün de hızlanacağını bizlere haber veriyor. Tabi tüm bu gelişmelere ek olarak kendimizi 21 ocakta aslan burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasına da hazırlamamız önemli. Yılın ilk ayı hızlı başlayacakta diyebiliriz…

Burçlara göre baktığımızda ise;

KOÇ: Ocak ayının başında marsın bu burca geçmesiyle yükselecek olan motivasyon tutulma ile birlikte özelliklede kariyer ve imaj konusunda oldukça güçlenecek. Hayatlarında yön vermek istedikleri konulara bu dönem çok emek harcamalılar.

BOĞA: Hayatlarına dair bakış açılarında farklı bir yön arayışı gelişebilir. Bununla birlikte eğitim ve seyahatler açısından gelişmelerin bol olacağı bir dönem olacak.

İKİZLER: İç dünyaların da özelliklede özgüven açısından faydalı enerjiler getirecektir. Duygusal problemlerini daha rahat çözebilirler. Kendilerine karşı geliştirecekleri eleştiriler eksiklerini bulmalarında yardımcı olacaktır.

YENGEÇ: Daha çok ortak paydada olan konuların gelişmesi ve düzelmesi söz konusu olacaktır. Evlilikler ve ticari ortaklıklar bu konuda başı çekiyor.

ASLAN: Çalışma hayatlarındaki ve sağlık konusundaki verimsizlik tutulma enerjisiyle 2019 da düzelmeye başlıyor. Daha güçlü olacakları bir yıl olacak.

BAŞAK: Tutulma başakların öncelikle talihlerini değiştirecek etkileşimde bulunabilir. Aşk konusunda duygular ön planda daha aktif bir hele gelmeye başlıyor. Dengeye dikkat etmeleri yeterli olacaktır.

TERAZİ: Aile ve yuvaya ilişkin konularda 2019 yılı daha sakin ve huzurlu geçecektir. Bu alandaki düzensiz olan enerji değişiyor ve daha faydalı olacak etkileri beraberinde getirmeye başlıyor olacaktır.

AKREP: Hayatlarındaki problemlere karşı daha dayanıklı ve çözümcü bir konuma yükselmeye başlıyor olacaklar. Kardeşler ve yakın akraba ilişkilerinde de bu yıl daha kolay bir şekilde dengeyi bulmaya başlayacaklardır.

YAY: 2019 yılı tutulmayla birlikte ana gelir kaynakların da olumlu değişimler yaratabilir. Yeni iş ve gelir kaynaklarının fırsatları ortaya çıkabilir. Bu açıdan yaylarda gayretli olmalılar.

OĞLAK: Tutulmanın gerçekleşeceği oğlak burçları kendilerini geliştirmek için uygun imkanlara sahip olmaya başlayacaklar. Fakat diğer gezegenlerin denge bozan konumları onlara yine bir takım hayat dersleriyle baş başa bırakabilir.

KOVA: Psikolojik açıdan zor durumlar geçiren kovalar ihtiyaçları olan enerjiyi bu yılın başında bulmuş oluyorlar. Zaman içinde gelişen olayların içinde kendilerini daha iyi ifade edecekleri bir süreç geçireceklerde diyebiliriz. İç dengeleri daha iyi bir konuma kavuşuyor olacak.

BALIK: Finansal açıdan rahatlayacakları ve sosyal çevre açısından da gelişecekleri bir zaman dilimi geçirecekler. Kendi dünyalarını bir kenara bırakıp biraz daha gerçekçi olmaları onlara çok daha iyi gelecektir. Duygusal yanlarını dinlemekten biraz vazgeçmeleri onları güçlendirecektir.

Yazıların tüm hakları saklıdır

Murat KOYUN