Tutulmalar Takvimi

26 Aralık 2019 Güneş tutulması Oğlak burcu

Bu yıl üçüncü güneş tutulması oğlak burcunda gerçekleşiyor olacak. Yönü ve enerjisi oldukça pozitif bir görünüm veren bu tutulma ekonomi ve finans dünyasının hareketlerine etki edecek. Kişisel haritalarımızda ise kariyer evimizde yeni yolların görünmesini sağlayacaktır.  Tutulmanın güçlü yanlarından biri Uranüs ün verdiği destekten geliyor. Boğa burcuna geçtikten sonra artık açılımlarını yapmaya başlayan gezegen kalıpları yıkmak için yoğun güç sarf edecek. Bu değişim gücü önceleri pek çok noktada negatif algılansa da zamanla pozitif yanlarını gösterecektir.

Tutulmada oğlak burcundaki birikim ve Satürn Plüton yakınlaşması dikkat çekici gelişmeler ile yeni ayrılıklar ve ortaklıkları beraberinde getirecektir. Bununla birlikte yeni yıla çok yakın bir dönemde gerçekleşen tutulma 2020 yılını da yön verici etkilere sahip olacak. 10 ocak 2020 tarihinde yengeç burcundaki ay tutulması menzili de olayları etkilemeye başlayacak. Tüm bu etkilerin yanı sıra oğlak burcuna geçmiş olan Jüpiter de yine bu birikimin koruyucu gücü olarak yerini alıyor. Bu görünüm aslında 2019 yılın da başlayan bir takım dönüşümlerin kendini tamamlaması demek. Genel olarak başlayacak olan yeni planın bizlere yeni bir dünya görünümü oluşturması demek. Önem sıramız değişecek ve bazı büyük hareketlerin aslında ne kadar kolay gerçekleştiğini göreceğiz. Kurgusal örüntümüzde denge içinde kalarak yerimizi almamız gerekiyor. Bağlarınızı kuvvetlendirme zamanıdır. 

2020 Güneş Tutulmaları

21 Haziran 2020 Yengeç Burcu

14 Aralık 2020 Yay burcu

2020 Ay Tutulmaları

10 Ocak 2020 Yengeç Burcu

05 Temmuz 2020 Oğlak Burcu

30 Kasım 2020 İkizler Burcu

17 Temmuz 2019 Ay Tutulması (Oğlak burcunda)

Ay başındaki güneş tutulmasından sonra oğlak burcunda yaşayacağımız ay tutulması daha kaotik zamanları işaret etmekte ve bu bakımdan kritik bir görünüm vermektedir. Etkileşime girdiği konular daha çok finans, ailevi ve hayatımızın genel anlamdaki denge unsurlarını içeriyor olacak. Tutulmanın çok güçlü olmaması bu kritik enerjiyi yumuşatıyor. Ayrıca Neptün ün destekleyici açıları da kurtarıcı olabilecektir.

Bir başka etkileşim değişime zorlayan Uranüs ve Retro da olan Merkür tarafından geliyor olacak ki buda bizi karşılaşacağımızın problemlerin çeşidini bir miktar arttırmakta. Bu yüzden sabit yapmakta olduğumuz işlere, tatil planlarına ve hamilelik sürecinde olanlar daha dikkatli olmalı diyebiliriz. Oğlak burcunda bulunan Plüton ve Satürn ise kurgusal açıdan geneli etkileyen olayları tetiklemenin peşinde olacaklardır.

Ağustos ayının on beşine kadar tüm bu dizilimden dolayı hayatımızın kendi denklemini ve resmin bütününü iyi okuyabilmemiz gerekiyor. Kişisel olarak her tür meziyetimizin testten geçmesini bekleyebiliriz. Bu aynı zamanda büyük miktarda gerçekleşecek olan dönüşümünde habercisi aslında bu yüzden başlayacak olan örüntülerinizi dengeli idare etmeniz hayati önem taşımaktadır.     

2 Temmuz 2019 Güneş Tutulması (Yengeç burcunda)

Yuvaya ait temaları geçmişin etkisini de arkasına alarak etkileyecek olan bu tutulma enerjisi akıllıca yönetilirse olumlu hale gelebilir. Oldukça zorlayıcı açılara sahip olan yaz aylarında olayların aktifleşmesini sağlayacak olan bu tutulma bu yönüyle güvenlikle ilgili meselelere de vurgu yapıyor.

Hayat dersi verecek kurgusal gelişmeler engeller zaman problemleri başı çekiyor olacaktır. Bununla birlikte Uranüs tutulmaya destek veriyor ve geçmişe takılmadan yenileyici koşullara karşı daha açık olmamız gerektiğini anlatıyor. Bu yüzden değişiklilere uyum sağlamak yada gereğini yapıp değişiklik yaratmak daha faydalı durumlar ortaya çıkarabilir.

Etkilenecek diğer konuların başında ekonomi, eğitim ve seyahatler var. Diğer taraftan uluslararası konularda daha aktif bir dönem geçirebilir. Ekonomik açıdan gelirlerimizi etkileyecek yeni oluşumlar yada geçmişten gelen açılımlarda yine karşımıza çıkabilir. Su elementinin aktif olması deniz ve atmosferik olayların ortaya çıkışı ile yine su grubunda olan kişilerinde dikkatli olması faydalı görünmekte.

Yazıların tüm hakları saklıdır

Murat KOYUN

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön