Menü Kapat

Spiritüel Dönüşüm

Bilirsin ki aslında yalnız değilsin ve korktuğun yalnızlık değil kendi kalabalığındır. Kalbinde sakladıklarınla baş başa kalabilmek senin gidebileceğin en uzak mesafedir aslında. En uzak mesafenin bu kadar yakın olabilmesi ise inanılmazdır. Bu uzaklıklara aldanıp inanan bağ kuramaz kendi kökleriyle ve yeşertemez aklındaki filizleri. Hayat kavganda seni sakinlikten uzaklaştıran kurguyu unutursan baş edemezsin kuralsız olay örgünle. Dünya hareket muhtaçtır yoksa dönüşmez yaşamın enerjisi ve hareket sakinliğin zıddıdır. Zıtlığın enerjisini kullanmayı bilmiyorsan ustalıktan bahsedemezsin. Değerlerinin ortaya çıktığı zaman yalnız olduğunda yaptıkların ve seçimlerindir. Bu hem kalbindekiler ile ilgili hem de hareketin seni sınavıdır. Yüzlerce kez maruz kaldığın sınavın sonuçlarını merak edersen orası da vicdanındır…

Ruhsal Gelişim

Spiritüel gelişim anlam olarak içeriği son derece zengin bir kavramdır. Her ne kadar günümüz dünyasında her konuda olduğu gibi bu konunun da içi boşaltılıyor olsa bile göstereceğiniz çaba ile aslına ulaşıp ilerleme sağlamanız mümkündür. Öncelikle bu konuda sizi taşıyacak olan öğretinin son derece zorlayıcı olması gerekir. Ayrıca hayata dair kapsamı geniş ve çözüm içeren denklemleri size kazandırıyor olmalıdır.

Gerçek bir dönüşüm de parçalanma ve bütünleşme işlemi bir arada yaşanır. Ruhsal dünyanızda yaşanan tüm güzellikler ve tüm olumsuzluklar geliştirici denklemler ile birbirine bağlanmalıdır. Sağlıklı ve dengede kalabilmek için ön yargı ve tabulardan uzak, sorgulayan ve aynı zamanda iç dünyanızda olumlu bir doku yaratan süreçler içermelidir.

En önemlisi de hayatınıza karşı bakış açınızı durmadan genişletebilen yolları size gösterebilmelidir. Dönüşüm konusu tabi ki yüksek derecede sabır gerektirir. Fakat ilerleyebilmek için gelişebildiğinizi hissedebilmenizde önemli bir kuraldır. Duygularınızı besleyen ya da onları bitiren karmaşık olaylar zincirini anlayabilmek size her ne kadar zor gelse de asıl güvenli bölgenizi bu şekilde oluşturabileceğinizi bilmelisiniz.

Bu konuda samimiyetinizi içeren tüm çalışmalar başarı oranınızı yükseltebilir. Bununla birlikte dönüşüm çalışmasına hazır olmanız ve kendinize gelecek tüm sırları bünyenizde kabul edebilmeniz de diğer önemli kurallardan biridir. Tüm bu gerekliliklerden dolayı dönüşüm yaşayabilmek herkese uygun olmayabilir bu yüzden de gerçekte bunu istemeyen ve deneme niyetiyle girenler bu süreçte zaman kaybından başka bir şey yaşamazlar.

Bal ve Zehir

Verilen emeklerin yorgunluğu bezen bedeninizden çok ruhunuzu yorar ve gözyaşı olur. Durmak ya da yola devam etmek anlamsızlaşır. Zaman peşinizdedir insanlar çevrenizde düşünceleriniz ise bir gölge olur. Kendinize sormak istediğiniz soruların çoğu sesler arasında kaybolur.

Arayışınız yola devam etmek içindir yaptığınız hiçbir şeyin başka bir anlamı yoktur aslında. Sonra belli belirsiz bir düşünce gelir aklınıza. Kendinizi değersiz hissettiren her şeye karşı özünüzden gelen bir düşünce saçmada olsa size bir umut verir. Kâğıtlara bakarsınız temiz bir tane seçersiniz ve artık kaldığınız yerden devam etmenin vaktidir.

Her yolcu sırtında bal ve zehir taşır. Fakat kurgusu içinde ona ikisi de aynı gelir. Hayatı ona gösterdikleriyle ikisini de yedirir biri diğerini bastırır ve o farkında olmasa da kendi dengesini kurma eğilimindedir. Onların görevi yolcuya yoldaşlıktır. Yolcunun sırrı hareket etmektir ve hareket başarı için her zaman yeniden başlayabilir.

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN