Menü Kapat

Gücünü Keşfet

Simya eğitimi bir kişisel gelişim programı değildir. Bu bir öğretiyi anlamak ve onun yaşamsal felsefesini kavramakla ilgilidir. Genel olarak işletilen tüm genel programların aksine simya birebir ve kişiye özel program yapmayı benimsemiştir. 

Kaynaktan çıkan güç farklılık gözetmeksizin herkese eşit davranır. Hayatımızın kurgusu ise bu dengeyi bozar ve renkleri yaratır. Kendimize özgü orijinal benliklerimiz bu yolla oluşur. Çıkacağımız yolculukla hayatın şifrelerine ulaşırken kendinize özgü olan güçlerinizi keşfetmenize yardımcı olacaktır. Simya çok yönlü bir gelişim aracıdır. Tüm yolculukların hikâyeleri benzersiz ve bambaşka dünyaların kapılarını aralar. İçdünyanızda ve zihninizde gelişen her şeyin duygusal dönüşümleri spiritüel gelişimin en can alıcı noktalarıdır. Geçmiş ve gelecek kurgunuzun içinde iyilik ve kötülüğe dair ne varsa dışarıya çıkacaktır.

Bu yol uzun, cesaret isteyen ve değişimi içinde barındıran bir yoldur. Hayattan kopmadan problem ve sorunların tamda ortasında işleyen bir sistemin farkına varmayı içerir. Kendinizle ve dünyanın kendi kurgusuyla yüz yüze gelmektir. Tabi size sunacakları da buna göredir. Yol özünüze gider, dengeyi kurar, sessizliğin dilini konuşturur, sıfırın enerjisini kullanır ve artık büyük plandaki görevinizi öğrenme vaktiniz gelmiştir.

Simyanın ve kurgunun önemli sırları var elbette. Fakat bunları öğrenmek ciddi bir hazırlık ve eğitim sürecinden geçmek demektir. Kişinin hayatında önemli değişikleri oluşturabilecek düzeye gelmek ise sabır ve çalışma azmi gerektirir. Özelliklede zaman kavramının içindeki harekete bağlı bilgiler ve olay örgülerinin bağlantıları en çetin yolları barındırmaktadır.

Bu konuda ve her konuda hayatın kendisi en usta öğreticidir. Onun derecelendirmesi ise kişinin kendisini ne kadar hazır hissettiği ve vereceği şeyleri kaldırabilmesi ile ilgilidir. Bu tıpkı sevgiye benzer çünkü oda siz hazır olmadan gerçek anlamda kendisini hiçbir zaman göstermez.

Zorlayıcı olmak basamak atlamanın tek yoludur. Bu yüzden kurgunun ve simyanın bu konudaki tutumu aynı zamanda kendini kontrol etme biçimidir. Bazı şeyleri kişinin kazanması kendi yolundaki sınavlara da bağlıdır. Neleri etkileyebileceğini görmek ise ödüldür. En önemli kural ise her zaman en başa dönebilmeyi göze alabilmektir.  22 yıllık plan defteri 12. aşamayı geçen simya adayı için hazırlanır. Simya öğretisi yaşam boyu öğrenme ve gelişme prensibini taşımaktadır.