"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gücünü Keşfet

Simya öğretisinde kişi savunma, mücadele, sabır, çözümleme ve görünmeyeni görmeyi öğrenir. Bununla birlikte hayatın içindeki olaylara ve insanlara nasıl bağlandığımız ve seçimlerimiz sonucunda nasıl bir yol çizdiğimiz de önemli konular arasındadır. Böylece seçilimler ve istekler özgür bir şekilde gelişir. Zaman kendi öğreticiliğini bu yola çıkmış olandan esirgemez. Yolda oluşan hikayelerin hepsi farklı renklerde farklı dünyalara açılan birer kapıdır.

Gizliliğe önem veren, etkin ve dönüştürücü nitelikte uygulanan simya öğretisi, gereğinde ilişkileri kolaylaştırmak amacıyla, e-posta, telefon ya da size uyan herhangi başka bir yöntem aracılığıyla da uygulanabilir.

Simya nedir? Eski çağlardan itibaren maddeyi saflaştırmak ya da kişinin kendi özünü bulmak için kullandığı bir rehberlik sistemidir. Hayatın içinde belli bir düzene ve enerji dengelemeye dayanan bu sistem içerisinde kaygılar, korkular, hedefler ve kadersel temalar belli bir program içerisinde işlenerek düzenlenmeye çalışılır. Aynı zamanda birçok kadim öğretinin temelleri olan konularda kişinin kendi gücünü keşfedebilmesi için rehberlik programına dâhil edilir. Zamanın bilinen ve bilinmeyen yönlerini anlamak kendi gücünüzün sınırlarının nereye vardığını görebilmenin yoludur. Hislerinizin önündeki engelleri görebilmektir. Tüm bunların yanında cesaretle kendinizi sınamanın fırsatını verir. Simya öğretisi yaşamsal döngünün hem içindekilerle hem de dışındakilerle birlikte çalışabilmeyi gerektirir…


hayat yolculuğu


En zoru kendi kişiliğinde devrim yapmaktır. Bu zamana kadar aldığın kararların peşini bırakmak ya da onları değiştirmek hayatının tümünde bir dalgalanma yaratır. Bütüne karşı bir dönüşümden bahsetmekte ancak bu şekilde olabilir. Kendi gücünü keşfederken sınırlarına ulaşman zaten imkânsızdır bunun için kendini zorlamaktan sakınmamalısın. Hayattan istenilen şeyler çok farklı oluşumları da beraberinde taşıyacaktır. Olumlu durumlar olumsuzlarla birlikte bir esere dönüşecektir. Problemlerin çözümünde kapılar bilmediğin dünyalara açılır. Bir zaman sonra sıkışmanın nedeni o dünyalarda yaşamayı bilmemenden kaynaklanır. Bu yüzden farklı dünyalara açık olmalısın. Haklılığını değil yolunun doğruluğunu önemsersen sonuçta kazanırsın.

Solunda geçmiş sağında gelecek her ikisinin arasında düğümler, yollar ve daha bilmediğin pek çok alan var. Sana uyum gösteren her şey bir zaman sonra uyumsuz hale gelebilir çünkü yaşadığın hayatta tek başına değilsin. Taşıdığın öz dünyada gördüğün her bir öz ile birbirlerine bağlıdır. Bundan dolayı bazen küçük görünenin büyük büyük görünenin ise etkisi küçük olabilir. Geçmiş ile geleceğin tam ortasında anı yaşarken sadece geleceğin değişmez. Zihninde şekillenen geçmişte ona uyumlu bir şekilde değişecektir. Ruh halinin değişkenliği buna bağlıdır. O halde yaşadıklarının hızla geçeceği ve değişeceği çok açıktır. Sorun şu ki zihin insanı zamanla acıyı kullanarak kontrol etmeye çalışır. Oysa kendi değişkenlerinin farkına varabilirsen bunu yapamaz. Ben sevgisi kendini yücelterek gelişmez. Önce kendi özünden daha aşağı bir noktada olduğunu kabul etmen gerekir.

Simya öğretisi yaşamsal bir dönüşüm ve farkındalık yolculuğudur.