"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gücünü Keşfet

Simya Eğitimi 

Pozitif değişim insanın kendi enerjisini, geçmişini ve duygularını anlamasıyla gerçekleşebilir. Bu ise kolay elde edilebilen bir çalışma değildir. Öğretiler değişim ve dönüşümün sistematik prensiplerini barındırırlar. Simya bu öğretilerin en önemli kaynaklarından biridir. Kişi bu kaynaktan faydalanabilmek için öncelikle bu yoğun çalışmayı kabul etmesi gerekir. Öğretilerle hayat yolunda değişimi getirmeye çalışmak zihinsel ve ruhsal olarak kendini donata bilmekle başlar. Uygulanacak programda bu yönde olmalıdır. Hayatın içinde dengelemeye dayanan bu sistem içerisinde kaygılar, korkular, hedefler ve pozitif duygu durumu belli bir program içerisinde işlenerek düzenlenmeye çalışılır. Aynı zamanda birçok kadim öğretinin temelleri olan konularda kişinin kendi gücünü keşfedebilmesi için rehberlik programına dâhil edilir. Zamanın bilinen ve bilinmeyen yönlerini anlamak kendi gücünüzün sınırlarının nereye vardığını görebilmenin yoludur. Bu yol daha çok özgürlüğe, saygıya ve güvene dayanır. Yaşam boyu geçerli olması ve kişiyi desteklemesi en önemli özelliğidir. Gelişim ömür boyu devam eden bir durumdur ve kişinin varlık denizinden çıkıp hiçliğe teslim olmasıyla ilgilidir.

Simya eğitimi aşamalardan oluşur. Her aşama da kişi kendine ve öze doğru yol alır.

Simya eğitiminde kişi keşfedeceği şeylere hazırlanır ve tüm bilgiler gizli kalır.

Simya Eğitimi psikolojik bir danışmanlık durumu değildir bir öğreti eğitimidir bu süreçte kişi kendi psikolojik durumunu keşfedebilir.

Simya eğitimi mucizeler vadetmez hayatın işleyişindeki mucizeleri gösterir.

Simya yolu denge, esneklik, dayanıklılık ve çözümleme yoludur.

Kişisel rehberlik programı insiyasyon yönteminin günümüze uyarlanmasıyla oluşturulmuştur.  Rehber ve öğrenci hayat yolculuğunda varlık denizinden hiçlik denize geçmeye çalışırlar. Bununla birlikte yaşamın kurgusal özelliğini benimsemek ve öze yakın olabilmek amaçlanır.

simya atölyesi, simya eğitimi

Kendi Eserin

Hayatın sayfalarına kaydettiğin tek eser hayatın boyunca takip ettiğin yoldur. Yolun kendisi sahibi ile bir olan ve eserini tamamlayandır. Bu yüzden hakikat birliği anlatır. İnsanın çevresinde var olan eşi, dostu, çocuğu, patronu ya da çalışanı üzerinden kendi sınavını verdiğini sanır fakat sınav aslında yine yol ile kendisi arasındadır. Kim ne eylerse eylesin yaptığı kendi yolunun karşısında ve eserinin içerisinde yer alır. Eserde zor olan zaten sayfaları doldurmak değil yolun kendisini fark edebilmektir. Acılar, mutluluklar ve umutlar vardır acıyı terk edip mutluluğa yürümeye çalışmak insanı huzurlu yapmaz. Acıyı terke etmeyi öğrendikten sonra mutluluktan da vazgeçebilen yola kulak verebilmiştir. Huzur yolun ta kendisidir onu da yaşamayı ondan öğrenen alır…

Hayatın Anahtarı

İnsan ve hayat arasındaki benzersiz hakikatler hiç şüphesiz sonu olmayan bir derya gibidir. İnsan yatırımını sadece istekleri doğrultusunda yaparsa bu deryadan bir kaşık bile almadan ömrünü geçirir. Gelişimi desteklemek aynı zamanda ruhu beslemek ve insanın kendisinde hasıl olan anahtarı da bulmasıyla mümkün olabilir. Diğer taraftan hayat aynı zamanda bir rüyaya benzer yaşadığı günlerin rutinliği eşliğinde günler zaman ve mekanın sınırları arasında geçer gider. Onu yorumlamak, anlamak ve kendisinde saklı olanı bulmak insanın dünya üzerindeki görevlerindendir. Tüm isteklerimizin gerçekleşmesiyle oluşacak tatmin mutlaka kısa ömürlü bir an içerisinde kaybolur. Kendisine yönelerek yapmış olduğu çalışmalar ise varlığını kişinin yaşamı boyunca devam ettiren ve kaybı olmayan değerlere sebebiyet verir. Bu aynı zamanda yolun sonu ve en başıdır….


 
SİMYA EĞİTİMİ VE DANIŞMANLIĞI İÇİN