Gezegen Hareketleri

JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA

3 Aralıkta Jüpiter yay burcundaki transitini tamamlayarak oğlak burcuna geçiyor ve 20 Aralık 2020 tarihine kadar bu burçta ilerlemeye devam edecek. Dolayısı ile oğlak burcu 2020 yılının şanslı burcu olarak gökyüzünde yükselecek. Oğlak burcunda kariyer ve ekonomik alanda geliştirici etkilere sahip olan Jüpiter ne kadar az kısıtlanırsa o kadar fayda sağlayacaktır. Ayrıca bu burçta kendi enerjisini tam gösteremese de olumlu yönde etkileşimlere neden olacağını da rahatlıkla söyleyebilirim. Yine yıl boyunca alacağı destekleyici açılarda buna yardımcı olacaktır. 

Burçlara baktığımızda ise; koçlar kendilerini kariyer konusunda geliştirebilir ve yeni kazanç kapısı bulabilirler.  Boğalar eğitim ve seyahat konularında şanslı olacaklar ayrıca hayatlarındaki değişim rüzgarlarını daha çok hissedecekler. İkizler burcu hislerine daha çok güvenebilir kazanç konusunda sürprizler yaşayabilirler. Yengeçler evlilik konsun da girişimlerde bulunabilirler sorunlarını çözebilirler ortaklık konusunda şanslı olabilirler. Aslan burçları sağlık ve çalışma koşulları açısından daha rahat bir yıl geçirecekler. Başaklar aşk ve eğlence yönünden şanslı olacaklar dengeyi kolay yakalayacaklar. Terazi burçları aile yaşamlarına ait konularda çözümleyici bir yıl geçirecekler. Akrepler ise iletişim ve fikir konusunda akıcı ve verimli bir yıl geçirecekler. Yay burçları düzenli gelir sağladıkları işler açısından gelişmeye başlayacaklar ve daha rahat olacaklar. Oğlaklar şanslı yıllarında gelişime ve fırsatlara tamamen açık olmalılar. Kova burçları iç dünyalarında ve düşüncelerin de çözüme kavuşacaklar. Son olarak balıklar ise sosyal çevre ve statü bakımından genişleyerek faydalı bağlantılar ile başarı yakalayabilirler.

11 Ağustos-08 Ocak 2020 Uranüs Retro Boğa Burcu

2019 da kalıcı olarak boğa burcuna yerleşen Uranüs uzun soluklu Retro hareketiyle sabit olan yapılara olan baskısı artacaktır. Ekonomik temeller, toprak ve finans ekseninde de dünya çapında değişimleri getireceği şüphesiz ama bu değişimi görmemiz zaman alacaktır.

Bireysel durumlarımızda değişime uğrayacak olan konuların peşinden gitmek yıpratıcı olacaktır. Bu yüzden değişime açık olmak son derece önemli. Retro döneminde oğlak burcuna geçecek olan Jüpiter ile faydalı ekiler ve enerjiler ortaya çıkaracak ve gelişimsel bir kişisel plan yaratabilecekler.

URANÜS BOĞA BURCUNDA

Dünyada isyan ve çatışmacı bir ortamın değişim hareketini başlatan ve 2010 yılından bu tarafa koç burcunda yolculuk eden Uranüs artık yeni bir konuma geçerek yeni bir gelişim seviyesinin önünü açıyor. İsyan ve baş kaldırış gizli ameller mücadele gerektiren ortamlar hepsi yerini daha sabit bir enerji olan boğada daha gerçekçi hallere dönüştürmeye bırakıyor.

Genel anlamda Uranüs bu noktada temel ve sabit değerleri yerinden oynatmayı deneyecek bu hepimize başta zor gelse de sonrasında kendini kabul ettirecektir. Bu konuda en büyük temennim toprak kavgaları gibi durumları tetikleyerek sonrasında büyük bir savaşı başlatmaması tabi ki. Konuyu basitçe ele alırsak hayatımızın değişmez dediğimiz noktalarına gelecek bir enerjiyle karşı karşıyız.

Kurgusal açıdan bakacak olursak Uranüs kurguyu oldukça hızlandırabilen bir etkiye sahiptir. Olaylar arası geçiş hızını özellikle burç değişimlerinde artırır. Kendimizde görmek istediğimiz değişimleri daha hızlı gerçekleştirebiliriz. Unutmadan öngörülemeyen etkilerde tabi ki büyük oranda artacaktır. Bu noktada hayatınızda esnek bir tutum sergileyebilmek en güçlü korumayı sağlar. Çünkü değişim katı halleri kaldırmayacaktır.

Burçlara göz atacak olursak koçlar ençok maddi konularda gelir durumlarında değişimlere maruz kalacaklar. Boğalar hayatlarının her alanında bu değişimle karşılaşabilirler ve en çok özgürlük isteklerindeki artış kendini hissettirecektir. İkizler iç dünyalarında dönüşüme uğrayacak. Yengeçler ise sosyal hayatlarında ve arkadaş çevreleri bakımından etkilenecektir. Aslanlar kariyer ve iş hayatlarına ilişkin değişimler yaşarken başak burçları yurt dışı, eğitim ve yeni keşfedecekleri alanları deneyimleyecekler. Teraziler enerjilerini dengelemeliler kaotik olaylar sürpriz gelişmelere yol açabilecektir. Akrepler evlilik hayatlarında ve ortaklık gibi konularda yeni bir boyut yaşayacaklar. Yaylar çalışma hayatı ve sağlık açısından yoğun ve baskın bir döneme giriyorlar. Oğlak burçları kendilerine biraz zıt olan havai bir enerjiye kapılabilirler. Duygusal dengesizliklerde artış başlayabilir. Kova burçları kendi ailevi konularında ve güvenlikle ilgili durumlarının üzerine daha fazla kafa yoracaklar ve değişimler gözlemleyebilecekler. Son olarak balık burçları iletişim konusunda tarz değişimine uğrayabilir problem çözme ve analitik olabilme konusunda kendilerini değiştirebilirler.

SATÜRN OĞLAK BURCUNDA

Gökyüzünün ders verici hocası satürn yay burcu geçişini tamamlayarak 2020 yılına kadar kalacağı oğlak burcuna geçiyor. Bu burçta plütonla birlikte pek keyifli çalışacağını söyleyemeyeceğim fakat hayatımıza olan katkıları tecrübe ve deneyime dayalı olacağı için onu tamamen olumsuz kabul etmek büyük haksızlık olacaktır.

Öncelikle satürn bizlere bu konumda gücü ve sürekliliği yani istikrarlı olmayı gösterecektir. Ayrıca kimi zaman buna mecbur da kalabiliriz. Başarısızlık korkusu yaratabilir iç dünyamızda ama buna boyun eğmeyenler kazançlı çıkacaktır.

İyi hesap yapmak, ayağı yere sağlam basmak ve yüksek amaçlarımıza ulaşmak için yavaş ve özenli ilerlemeyi benimsemek iki yıl boyunca unutmamamız gereken en önemli durumlardır.

Zorlayıcı pozisyonda ise bencillik, hırçınlık ve şüphecilik gibi etkilere yol açabilir. Dünya finans ve yatırım sektörlerini dizginleyip bir ders verebilir. Ülkeler arası süregelen anlaşmazlıkları krize dönüştürüp kritik tablolar sergileyebilir.

Ülkemizin daha çok iletişim kanallarını vuracaktır. Buda aslında bizler için oldukça şansız bir konum çünkü zaten bu açıdan sorunlu ve ayrışmacı bir haldeyken birde bu zorlayıcı etken tuzu biberi olabilir. Fakat ders alıp düzelme ihtimallerini de unutmamak lazım. Gelecek açısından dış ilişkilerde daha sakin ve ağır olmak bizlere yarar sağlayabilir. Zorlama yapmak toplumu hırçınlaştırmak çok daha beklenmedik reaksiyonlar verebilir.

Önümüzdeki yıllarda plüton, satürn ve uranüs beraber çok çalışacak ülkeler arasında toprak kavgalarını finans ve güç dengelerini sürekli değişime uğratacaktır. Bununla birlikte atmosferik ve jeolojik hareketlerde dünyanın gündemleri arasında daha çok yer alabilir. Bu yüzden hayırlısını ve kolay olanı temenni ediyorum hepimiz için….

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön