"Enter"a basıp içeriğe geçin

Felsefi Danışmanlık

simya seminer çalışması


İnsanların tüm sorunları psikolojik kaynaklı değildir, yaşamın getirdiği belirsizliklerden ortaya çıkıyor olabilir. Felsefi danışmanlığın getirdiği dinamik etkileşim ise, önemli ve köklü konular üzerinde açık ve net  bir şekilde düşünülmesini sağlar. Uzun yıllardan beri insanların hayatlarındaki akışa yönelik yapmış olduğum danışmanlık ile bunu birçok kez deneyimlemişimdir. Bazen anlatmak ve kendi akışınızın dışında farklı bir açı geliştirmek insanın ruhsal olarak rahatlamasını ve sorunlarını daha net bir şekilde görebilmesini sağlar.

Günümüz koşullarının özellikle insan ilişkilerinde yol açtığı çıkmazlar gittikçe içe kapanık bir kişilik formu yaratmaya başladı. Özellikle nerden başlanması gerektiği bile bazen son derece büyük kafa karışıklıkları yaratabilmektedir. İnsanın düşünce, duygu ve hayallerinin de düzenlenmeye ihtiyacı olabilir ve bu her dönemde karşılaşılabilen bir sorundur. Önemli olan bunun ilerlemesine ve ruhsal sağlımıza zarar verecek düzeye gelmesini engelleyebilmektir.

Gizliliğe önem veren, etkin ve dönüştürücü, yüksek nitelikli profesyonellikle, uygulanan felsefi danışmanlık, gereğinde ilişkileri kolaylaştırmak amacıyla, e-posta, telefon ya da size uyan herhangi başka bir yöntem aracılığıyla da uygulanabilir.

Bazen her şey boş gelir insana gördükleri, yaşadıkları ya da istekleri anlamını yitirir. Hayatına baktığında birbirini kovalayan olayların ardından koşup durmuştur. Zamanın boşluksuz yapısından içeriye bakmaya çalışır fakat bu kolay değildir. Her şeye karşı bu boş hissedişin yeni ve daha anlamlı olana ulaşmak için gerekli bir basamak olduğunu fark edemeyebilir. Boşluk bazen elimizdeki tek anlamlı şeyde olabilir. Tabakta, kaşıkta, arabada ya da odanın kendisinde boşluk olmasa kullanıla bilinir mi hiç. Günümüz anlamlı anlamsız yüzlerce boşluğu doldurmak için geçerken kendi boşluğumuzun ne işe yaradığını da öğrenmek gerekir. Belki de başlangıcımızı bulacağımız yer boşlukların içidir…

simya eğitim kampı