Çocuk Gelişim Astrolojisi

BURÇLARA GÖRE ÇOCUK GELİŞİMİ 

KOÇ BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Koç burçları ASKERLİK, POLİTİKA ve SPOR alanında en etkin burçlardır. Bu yüzden koç burcu çocuklarının bu alandaki yetenekleri göz ardı edilmemelidir. Bununla birlikte Koç burcu insanı heyecanı coşkusuyla dikkat çeker. Savaşçı bir niteliği vardır. Mücadele etmeyi sever. Enerjisini göstermek zorundadır o yüzden bir işe başlamak onun için çok kolaydır. Bu kişilerin gerçek ihtiyacı bir şeye başlamaktır. Fazla irdelemez ve hemen ilk adımı kolayca atabilir. Her konuda yeterince öğrendiğine inanırsa bu öğretiyi yarım bırakabilirler. Derslerde bu insanlara heyecan ve coşkularını gösterecek fırsatlar vermek gerekir. Yavaş ders anlatılması bir konunun uzatılması onları sıkar. Derslerde her gün yeni bir konuya başlamak ise onlara cazip gelebilir.

BOĞA BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Boğa burçları PARA İLE İLGİLİ TÜM İŞLER VE MİMARLIK, ŞEHİR PLANLAMACILIĞI gibi alanlarda en etkin burçlardır. Boğa insanı genelde kendisini güvende görmek ister. Bu yüzden de maddeye sahip olmak arzusundadırlar. Unutmamak için okumaya ya da dinlemeye isteklidirler. Ders ortamı kendilerini güvende hissettirecek tarzda olmalıdır.

İKİZLER BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

İkizler burçları SATIŞ VE TİCARET gibi alanlarda en etkin burçlardır. İkizler burcu insanının en büyük ihtiyacı öğrenmektir. Bu yüzden iletişime çok önem verirler. Bu kişilerin iletişim olanaklarını kısıtlamak onları inanılmaz şekilde kötü etkiler. İkizler burcu insanları daha çok iletişimle ilgili işlerde kendilerini göstermek isterler. Halkla ilişkiler Müşteri Hizmetleri Medya her türlü iletişimle ilgili işler tam onlar için biçilmiş kaftandır. Her gruba kolay adapte olurlar ve hızlı kavrarlar çabuk öğrenirler. Yavaş öğrenen bir sınıfta çabuk sıkılırlar ve bu o sınıfın harmonisini de bozabilir. Sıkılan öğrenci tembelliğe de alışabilir. İkizler burcu kişilerine bir şey öğretmek gerektiğinde bunları hep göz önünde bulundurmak gerekir. Zaman açısından uzun süren dersler bu kişiler için çok sıkıcı olur. Kişinin konsantrasyonu dağılabilir.

YENGEÇ BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Yengeç burçları DANIŞMANLIK, DEKORASYON ve AŞÇILIK alanlarında en etkin burçlardır. Kendisini emniyette ve korunmuş hissetmek bir yengeç burcu insanı için çok önemlidir. Çünkü yengeç zamanı olgunlaşma dönemini sembolize eder. Yaz başlangıcında gerek baharda doğmuş hayvanlar gerekse yeni oluşmuş meyveler ya da bitkiler en olgun dönemini yaşarlar. Bu olgunluktan en yüksek verimi almak için onları korumak gerekir korunmuş ve emniyetli bir ortama ihtiyaçları vardır. Bu zamanda doğmuş insanlar da bu mevsimsel özellikleri içlerinde barındırırlar. Daha çok içe kapanık ve alıngan insanlardır. Güneş battıktan sonra kendilerini daha iyi hissederler. Geceleri kendilerini daha iyi gösterirler. O yüzden bu kişiler akşam kurslarında daha aktif olabilirler kendilerini daha rahat yansıtabilirler.

ASLAN BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Aslan burçları YARATICI ZEKA VE ÇALIŞKANLIK alanlarında en etkin burçlardır. Aslan burcu insanının en büyük özelliği yönetme ve liderlik vasıflarının çok görünmesidir. Bu tip insanlar kendilerini bir şekilde gösterme ihtiyacındadırlar. Kaliteye çok önem verirler imitasyondan hiç hoşlanmazlar. Her seyin en kalitelisini kullanirlar. Şayet meslek icabi kendilerini yabancı bir lisan bildiklerinde daha iyi göstereceklerini daha iyi lider olacaklarini ve daha iyi yöneteceklerini anlarlarsa kesinlikle o lisanı öğrenirler. Sınıfta da kendilerini göstermek isterler. Sınıf başkanlığı gibi görevler çok hoşlarına gider. Derslerde bir aslan burcu insanını eleştirirken biraz daha dikkat etmek gerekir.

BAŞAK BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Başak burçları KAMU ALANI VE SAĞLIK alanlarında en etkin burçlardır. Başak burcu insanları genelde yardım etmeyi bilirler. Sistem kurmak isterler. İslerinde evlerinde ilişkilerinde en çok sistemli hareket edenler Başak burcu insanlarıdır. Ekip çalışmasına çok önem verirler. Çünkü Başak zamanı hasat zamanıdır ve mevcut hasadın kaldırılması için yardımlaşmaya ve ekibe ihtiyaç vardır. İyi bir ekip çalışanı olurlar ve o yüzden de sistem kurmak zorunda hissederler kendilerini. Sistem kurmak için de eleştiri yapmak lazımdır. Başak burcu o yüzden en çok kritik eden insanlar grubudur. Derslerde en iyi öğretmeni bile eleştirecek bir şey bulurlar. Arkadaşlarını da bol bol kritik ederler fakat çok merhametli ve yardımsever kişilerdir. Toprak ve bilgi kültürleri doğal olarak içlerinde vardır. Akıl mantığa ve bunlara bağlı olarak zihinsel ve fiziksel iletişime önem verirler. Derslerin sistematik bir şekilde öğretilmesi onlar için çok önemlidir. Sonuca ulaşmakta bireysel değil ekiple ortak kolektif çalışmaların önemli olduğunu bilirler. Bir şey öğrenirken grup çalışmalarından en çok zevk alan insanlar bu gruptandır.

TERAZİ BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Terazi burçları İNSAN İLİŞKİLERİ VE HUKUK alanlarında en etkin burçlardır. Terazi burcu insanları için uyum ve ahenk önemlidir. Mevcut adalet kuralları hak hukuk gibi kavramlar bu yüzden onlara çok şey ifade eder. Uyumsuzluk kavga gürültüden çok rahatsız olurlar ve uzlaştırıcı bir görev kabul ederler. Bulundukları ortamda gürültü patırtıdan en çok bu kişiler rahatsız olurlar. Sakin ve uyumlu bir sınıf varsa kendilerini güzel gösterirler. Sanata merakları vardır. Olaylara sanatsal açıdan da bakarlar. Sanatta duygu ve yaratıcılık vardır ve bunlara hakimdirler. Her ne iş yapıyorlarsa ona sevgi ile yaklaşırlar.

AKREP BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Akrep burçları BÜYÜK FİNANS KURULUŞLARI VE BANKALAR alanlarında en etkin burçlardır. Akrep insanlarında genelde gizem vardır. İçlerinde sakladıkları fiziksel enerjilerini daha çok kendilerini güvende hissettiklerinde gösterebilirler. Güvenlikleri için gerekli olanı bilmek isterler. O yüzden soru sormaktan hoşlanırlar fakat soru sorabilmeleri için bulundukları ortamdaki kişilerin güvenli olduklarını yani onu kullanmayacaklarını bilmek zorundadır. Genelde çekingen ve içe kapanıktırlar ve duygularını göstermekten hoşlanmayabilirler. Ama bilgi almak uğruna soru sormak isterler. Manyetizmaları onları çok çekici yapar ve bu çekiciliklerini kendilerini güvende hissettikleri ortamlarda gösterirler.

YAY BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Yay burçları BÜYÜK FELSEFİ VE DİNSEL KURULUŞLAR alanlarında en etkin burçlardır. Felsefeye sosyoloji ve psikolojiye en çok önem veren insanlar bu gruba girenlerdir. Yabancı kültürleri incelemek isterler yabancı ülkelere gitmek gezmek arzuları vardır. Kolay risk alabilirler ve maceracı ruhları vardır. Ayrıntıları severler ve detaycıdırlar. O yüzden bunlarla ilgili çok soru sorarlar ama odak noktasından uzaklaşabilirler. Konulara genelde felsefi açıdan yaklaşırlar. İyimser tavırları bazen kullanılabilmelerine yol açabilir. Filozof din adamı gezgin seyyah olma potansiyelleri vardır. Doğa sporlarını yapmayı severler spor giyinmekten hoşlanırlar. Bunları beraber bağdaştırdığımızda da fazla disiplin altına girmekten hoşlanmayan hür iradesini gösterebileceği ortamları seven bir tip olarak algılanırlar. Böyle insanlara bir konuyu anlatırken detaylarını da göstermek çabuk anlamalarını sağlar.

OĞLAK BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Oğlak burçları YÖNETİM KADEMELERİ, YÖNETİCİLİK alanlarında en etkin burçlardır. Oğlak burcu insanları genelde disiplinli programlı yaşamayı severler. Zaman onlar için çok önemlidir. Zamanın programını sık sık yaparlar ve boşa zaman geçirmekten nefret ederler. Zirveye çıkma içgüdüleri çok görünür. Genelde Aslanlar gibi onlarda yönetmeyi severler. Matematiksel düşünürler ve matematik bilgileri inanılmaz derecede çoktur. Metin ve sabırlı insanlardır. Öğretme potansiyellerini kullandıklarında çok iyi öğretmen olabilirler. Konuların özüne nedenlerine odaklanmayı severler. Baskı kurma potansiyellerini kullanış biçimlerine göre ya kendilerini hep baskı altında hissederler ya da çevrelerini farkında olmadan baskı altına alırlar. Sınıfta öğretmen dahil herkesin belli bir sistem ve disiplin altında davranması boşa zaman geçirilmemesi matematiksel düşünme ve öğretme tarzları böyle kişilerin çok hoşlarına gider ve derslerin verimini artırırlar.

KOVA BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Kova burçları BİLİM VE TEKNOLOJİ alanlarında en etkin burçlardır. Bu burcun insanları özgür düşünceye sahip ve yaratıcı tiplerdir. Teknolojiyle uğraşmayı severler. İçlerinde elektrik elektronik astronomi bilgisayar sistemleri gibi bilimleri öğrenme potansiyeli vardır. Uçuk kaçık devrimci bir görünüşe veya davranışlara sahip olabilirler çünkü kendilerini böyle daha iyi hissederler. Kişi bu potansiyellerinin farkında değilse yaşantısı boyunca bunları öğrenememenin ezikliğini hissedebilir ve bir şekilde bu ihtiyaçlarının karşılanmasını ister. yaratıcılıklarına izin verilen ortamlarda bulunmak isterler. Özgürlüklerinin kısıtlanmasını istemezler. Evrensel boyutlarda insanlara yardım eden derneklerde çalışmak ve kendilerini böyle ortamlarda göstermek isterler. Çünkü bilirler ki insanlara bu boyutlarda yardım ederlerse kendileri de mutlu olur. Yani mutluluk felsefelerinde bu vardır. Derslerde yaratıcı fikirlerin sahipleri genelde kova burcundan olanlardır.

BALIK BURCU ÇOCUKLARI İÇİN

Balık burçları DEVLETLE İLİGİLİ KURULUŞLAR konusunda en etkin burçlardır.  En kolay etkilenen ve etkileyen insan grubudur. Bu yüzden bazen çok kolay depresyona girebilirler. Zıtlıkların anlamı onlar için çok büyüktür çünkü bilirler ki zıtlıklar birleşirse bir bütün oluşur. Tam ve bütün olmak yarım kalmamak onlar için çok önemlidir. Başladıkları işi bitirmek isterler. Bitirme tamamlama ihtiyacındadırlar. Balık burcu insanları bazen hayal dünyasında yasayabilirler. Bir şey anlatıldığında duymayabilir çünkü o sırada bambaşka şeylerin hayalini kuruyordur. Hayal enerjilerini yaratıcı potansiyelleriyle birleştirebildiklerinde ise sanat yaparlar. Çok iyimser tavırları yüzünden yanılgılar da yaşayabilirler ve hayal kırıklığına uğrarlar. Zaten bu yüzden kolay depresyona girebilirler. Bir konuyu anlatırken madalyonun öbür yüzünü de göstermek çok hoşlarına gider ve dersi keyifle sıkılmadan izlerler. Algılamaları en kuvvetli kişiler Balık burcu insanlarıdır.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön