"Enter"a basıp içeriğe geçin

Güncel Astroloji

astrolojik yorumlar haftalık aylık burçlar

Ocak ve şubat ayı içinde ki değerlendirmelerimiz genel anlamda dağınık konu dizilimi ve odaklanma problemleri ile kendi gösteriyor. Duygusal tepkimelerin ise daha içe dönük bir alanda sıkışması söz konusu. Bu noktada geniş bir çerçeve de düşünmeye çalışmak zor olsa da bu bakış açısı daha rahatlatıcı bir etkiye sahip görünmektedir. Baskı yaratan koşulların içinde karar almak için mart ayını görmek oldukça önemli bir kurguya sahip. İçsel enerjinizi bir şekilde boşaltabilmeniz ise hepsinden daha önemli ama sosyal ilişikleri baz almak ta yanıltıcı olabilir. İnsan ilişkilerinde ki takıntılı yapı rahatsız edici durumda hepimizi uğraşmak zorunda bırakıyor… farklı olanı görmek önemini arttırıyor…

2021 OCAK AYI ASTROLOJİ RAPORU

Yeni bir yıla daha merhaba dedik. İnşallah bu yıl güzel haberler güçlü ve aydınlık dönüşümler ile birlikte yolcuğumuza devam ederiz. 2021 yılının kritik noktalarını ilk aylarında görmüş olacağız. Özellikle 15 ocak ve 15 şubat aralığını iyi takip etmek gerekiyor. İlk karşılaşacağımız etki uzun süre koçta kalan ve bizleri çok yoran marsın boğa burcuna hareketi olacak. Bu burçta doğru çalışamayan Marsın Uranüs ile birleşimi ve Jüpiter ile Satürn karesi zorlayıcı değerler ortaya çıkaracak ve mevcut düzen konusunda sert davranacak diyebiliriz. 15 ocak sonrasında bu etkiler daha net anlaşılacak. Ocak ayının 30 unda ise ilk Merkür retrosunu kova burcunda karşılayacağız. Bu yüzden sosyal konuların, bilim ve teknolojinin negatif etkileşimini izleyebiliriz. Ay boyunca devam edecek olan Uranüs ün Jüpiter ve Satürn karesi ise bu yılın olay tetikleyicisi konumunda. Tüm bu etkiler ışığında oldukça hızlı bir kurgusal sürecin içinde kendimizi konudan konuya atlarken bulabiliriz. Bu yüzden ilk hedef mevcut durumu korumak sonrasında ise mart ayındaki güzel konumları değerlendirmek olabilir.


2020, 21 ve 22 yıllarının

 kurgusunda gerçekleşecek olan sıfırın enerjisi, başlangıç ve sessizliğin dili döngüsünde olay dizilimleri dengeye gelene kadar hareketine devam edecektir. Özellikle 2022 de kısmen daha kararlı bir enerji düzeyine geçeceğimizi ön görebiliriz. Bu açıdan normal olan ile hayatımıza giren yeni kavramların birleştiğini anlayacağız. 2020 sonbaharı ve 2021 kışı ise hayat senaryosunun yine büyük ölçüde düzenleme hareketi ile zorlayıcı hareketlerine maruz kalabiliriz. Bütünün hareketlerini tanımlamak ve yorumlamak zordur her bir noktada planın kendi reaksiyonları vardır. Tabi ki bizler kendi hayatımıza odaklanıp onu yorumlamaya çalışırız fakat bu üst üste yerleşmiş pek çok dizilimin arasında doğru parçalara ulaşmaya benzer ki buda oldukça zorlayıcıdır. Kendimizle baş başa kaldığımızda yaptığımız muhakeme ve ona uymayan davranışlarımızın maskelemesi ile oluşan gölge hayatlar bu sürecin en büyük engelidir aslında. Bu yüzden hayata dair objektif bakış açılarının aralıklarını yakalamak gerekecektir.

2020 ARALIK AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu yılın son ayında Jüpiter ve Satürn nün kova burcuna geçmesiyle son derece önemli bir kova döneminin başlangıcına şahit olacağız. Aynı zamanda 14 aralıkta yay burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması da hayatımızın kurgusu üzerine yönlendirici etkisi olacaktır. Aralık ayı 2021 yılının soluksuz geçecek olan ocak ve şubat aylarının öncesinde nispeten daha olumlu bir görünüme sahip ama yeni yılın getireceği etkilerin tadını da içinde barındırıyor diyebiliriz. Sabit değerlerin değişime olan direnci ve insanların genel sosyolojik yapısı en dikkat çekici unsurlar arasında yer alıyor. Ayrıca ekonomi ve davranışlarımızın üzerindeki döngüde yükselmeye devam edecek. Tüm bu kaotik sürecin durulması mart ayında görülebilir. Bu ayın özellikle son haftasındaki etkileşim ise daha zorlayıcı bir enerjiye sahip. İlk haftalarda ise kolaylık sağlayan destek noktaları söz konusu olacak. Bir şekilde 2020 yılı bitiyor ama başlatmış olduğu kurgusal döngüyü her açıdan okumaya devam edeceğiz.

2020 KASIM AYI ASTROLOJİ RAPORU

Yılın son iki ayına başlarken önce kasım ayında bitecek olan Retro hareketlerinin etkisinden çıkmış olacağız. Merkür ve mars Retroları kasım ayının ikinci haftasında süreci tamamlamış olacaklar. Kasım ayı nispeten daha yumuşak geçecek diyebiliriz. Fakat aralık ayına yaklaştıkça tutulma menzillerinin etkilerini de görebiliriz. Kasım ayına 31 ekimdeki boğa burcundaki dolunay ile başlıyoruz. Bu enerjiye dikkat etmemiz gerekebilir sabit olan ile hareketli olanın kavgası ruhsal dünyamıza yansıyabilir bu da sıkıntılı bir içsel enerji yaratabilir. Aynı zamanda bazı faydalı değişimleri de tetikleyebilir. Ortaklıklar ve evlilikler bu ay daha çok baskı altında kalabilir. Ruhsal düzensizliklere dikkat etmek gerekiyor. Tüm bunların yanında marsın çatışmacı enerjisi kasım ayında son bularak dünyanın yükselen tansiyonu düşmeye başlayacak. 2020 yılının zorlu üçlüsü Satürn, Plüton ve Jüpiter ise kurgusal ilerlemeyi zorlasa da pozitif etkileşimlerle düzeltici rollerini sergileyebilecekler. Önümüzdeki üç aylık süreçte kovaya yerleşecek olan gezegenlerle müthiş bir kova dönemi yaşayacağız. Bu da sosyal yaşamın ve insanların etkileşimleri açısından son derece değişik bir kurgusal dönem başlatacak. Kimi dönemleri tamamlarken kimilerini başlatacağız yine …. 

2020 EKİM AYI ASTROLOJİ RAPORU

Ekim ayı gerek kendi enerjisi gerek Merkür retrosu gerekse yılın son tutulmaları öncesinde oldukça önemli ve etkili bir ay olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle meselelere yaklaşım olarak sergileyeceğimiz davranış ve enerjimiz oldukça önemli çünkü ilerisindeki olay örgüsüne katkısı büyük olacak. Bununla birlikte ekim ayının özellikle ikinci ve üçüncü haftasında sertleşen hava bir dizi olumsuzluklar içerse de havada kalan konular kendilerini bağlamaya başlıyor. Marsın sert etkisine 13 ekimde eklenecek olan Merkür retrosu çatışmacı ve inatçı hallerin aktif kalmasını sağlayacak. Ayrıca 10 ekim tarihinde ki görünüm de oldukça zorlayıcı bir enerjiye sahip. Dünyanın geneline hakim olan durumu göz önüne alırsak bu zorlayıcı etkileşim dengesizliği beslese de yeni oluşacak olan dengenin de şartlarını belirliyor aslında. Kendimize çeki düzen vermek için bir fırsat olarak ta görülebilir bu dönem. Projeler yeni fikirler ve yeni yollarda bulmak mümkün. Her zorluk kendi yolunda ilerleme fırsatını da mutlaka yaratır. Yeter ki kişi aklı ve gönlü ile bütünlük içinde olabilsin….

2020 EYLÜL AYI ASTROLOJİ RAPORU

İnsan sonbaharda daha özenli olmalıdır. Çünkü ruhlar ve bedenler doğa gibi enerji kaybetmeye başlar. Bedenimizi susuz ruhumuzu ise besleneceği duygulardan uzak bırakmamamız gerekir. Sonbaharın bu ilk ayında açılışı biraz sert bir görünüm ile yapacağız diyebiliriz. Hayatımızın temel noktalarındaki çatışmacı enerji koç burcundaki marsın retrosu ile kendisini çok daha fazla ortaya koymaya başlayacaktır. Ayrıca Mars enerjisini geri çektiğinde, bu enerjiye ihtiyaç duyan pek çok olay yavaşlar, gecikir, ertelenir, yarım kalır. Mars bedensel olarak güç gerektiren işler ile de bağlı olduğu için, fiziksel enerji gerektiren işlerde olumsuz temalara yol açabilir. Bununla birlikte Projeler için bir toparlanma dönemi olarak değerlendirilirse, avantaj olarak kullanılabilir. Enerjinin kendini sakladığı bu özel dönem, aynı zamanda retro bitiminden sonra artmış bir mücadele gücü verir. Eylül ayının ikinci ve üçüncü haftasında sabit bir enerji söz konusu fakat ekonomi ve sağlık alanında zaten karışık olan durum kendisini biraz daha ortaya koyabilir. 18 inde Jüpiter retrodan çıkarak hızla oğlak burcundaki ilerleyişine geri dönece ama destek yerine sürpriz döngüleri ortaya çıkaracak diyebiliriz. Ayrıca ortaklıklarda ve ikili ilişkilerde daha baskı altında kalan bir halde kendimizi bulabiliriz. Uranüs bu alanda değişen pek çok koşulu sırayla hayatımıza getirebilir. Eylül ayının son haftasında ekim ayının fırtına öncesindeki sessiz enerjisini görebiliriz. Bu ay hazırlık yapmak için son çıkış kapımız, mücadele esneklik ve ruhsal dengemiz için çalışma yapmak önemli.

2020 AĞUSTOS AYI ASTROLOJİ RAPORU

Öncelikle herkesin bayramını kutluyor ve hayırlı bir ay geçmesini diliyorum. Ağustos ayına her ne kadar bir bayram ile başlasak ta enerjimiz oldukça gergin bir halde olacak diyebiliriz. Özelliklede çatışmacı her türlü yaklaşım bu durumu daha zor bir hale getirebilir. Aile, denge, aşk ve kardeş ilişkileri ağustos ayında daha çok gündemimize gelebilir. Ağustosun onundan sonra değişimin olumlu enerjisini hissedebileceğiz. Lakin ekonomi ve kısıtlanma kurgusu kendi etki alanını maalesef arttırmış olacaktır. Finans ve devlet ilişkilerinde de yoğun çatışmacı bir enerji baskın olabilir. Tüm önlemleri almak kasıma kadar çok harcamamak ve dengeyi muhafaza etmek oldukça önemli. 16 ve 29 ağustos günleri oldukça sert geçebilir. Eylül başında yeniden gerilen enerjiler boşalmaya başlıyor. Dünyayı etkileyen pandemide gelişmeler sonbaharda hızlanacak ve kendisini tamamlama evresine başlayacaktır. Tamamlama içerisinde ikinci dalgada söz konusu olabilecek. Fakat sonlar ve başlangıçlar bize yeni yolların keşfini de yaşatacaktır.

2020 TEMMUZ AYI ASTROLOJİ RAPORU

Temmuz ayı bizleri 6 aydır yaşamakta olduğumuz kurgunun yavaş yavaş dışına doğru itmeye başlayacak diyebiliriz. Beş temmuz da yaşanacak oğlak ay tutulması kısıtlanma kurgusunun etkilerini hareketlendirirken ekonomi dünyasında da değişiklikler gündeme gelmeye başlayacak. Temmuz ayında ayrıca doğa olaylarının daha çok hareketlenmesini izleyebiliriz. 20 temmuza kadar kısmen devam edecek olan destek noktaları pozitif koşulların devamını sağlıyor ama sonrasında koşullar hızla değişerek sert bir görünüm almaya başlayacak. Güvenlik, iletişim, sabit olanın değişimi ve daha çok kişilikle ilgili gelişmelerin ön plana çıkacağı bir döneme doğru ilerliyor olacağız. Temmuz ayının son on gününde ise zorlayıcı ve dönüşüme yol açacak enerjilerin etkisinde kalmamız mümkün. Ağustos, eylül ve ekim ayının kendine has kurgusundan önceki son hazırlanma fırsatı da diyebiliriz bu ay için. Hayat hikayemizin şifreleri bu dönemleri atlatmamız için oldukça önemli olacaktır.

2020 HAZİRAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Son derece iyi gözlemlenmesi gereken bir aya giriyoruz. Beşinde yay burcunda gerçekleşecek ay tutulması ve yirmi birinde yengeç burcunda gerçekleşecek güneş tutulması ile önümüzdeki sürecin yeni şartlarını görmüş olacağız. Bu ayın önemli etkisi yine iletişim ve ruhsal zorlanmaların paralelinde gerçekleşecek. Diğer taraftan ay tutulması sert etkisiyle bakış açımızı, seyahatleri, dış ilişkileri ve eğitimi zorlarken güneş tutulması yuvaya ve güvenliğe ait konuların önünü açmış olacak. Ancak 16 haziran da başlayacak olan Merkür retrosu ise yine bu alandaki aksaklıkları ve hataları ortaya çıkaracak.19 haziranda bu kez Neptün yıllık Retro hareketine geçecek ve alınan ruhsal yaraların boyutunu da ortaya dökmeye başlayacak. Haziran ayının özellikle son on günü daha pozitif etkilere sahip olacak diyebiliriz. Dünyada ve ülkemizde devam eden salgın ise hem kısmi düzelme hem de zamansız ataklar yaparak varlığını sürdürecek bu noktada insanların kendi disiplinini ve sabır düzeyini korumaları çok daha önemli olacak. Kurgusal olarak hareket enerjisi artıyor denge ise insanların elinde bu yüzden kendi öz kontrolümüz hayatlarımızın yönünü belirleyecektir. 28 haziranda marsın koç burcuna ilerlemesi ile davranışların ve mücadele direncinin etkileşimi artıyor olacak. Bu aynı zamanda bireysel konularında daha fazla ön plana çıkacak olması demek. Oğlak burcunda birleşen Satürn, Jüpiter ve Plüton hayat planındaki dokunuşları ile yüksek enerjili olayları ve etkileşimleri de hızlanarak devam edecektir. Akılcı bir aralıktan hayata bakabilmemiz önümüzdeki alt ayı yorumlayabilmemize sağlayabilir. Enerjimizi de ona göre düzenlememiz bu süreçte bizi ileriye taşıyacaktır.   

2020 MAYIS AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu ay enerjide ters reaksiyonların pozitif etkileriyle karşılaşarak bazı şeylerin düzeleceği umudunu hissedebiliriz. 6 mayısta Satürn kova burunda Retro hareketine başlıyor ve tekrar oğlağa doğru ilerliyor bu ekonomiyi zorlayıcı bir şekilde etkilerken sosyal alandaki kısıtlamayı gevşetebiliyor. Ayrıca sert görünüm ülkemiz açısından sorunlu bir dalgalanmanın habercisi olarak görülebilir. 9 -10 mayısta mars destek noktasından çıkıyor ve sosyal alanı germeye başlıyor. Jüpiter de oğlakta Retro suna başlıyor bu durum ilerleyen günlerde ne yaşadığımızı ortaya dökerken yeni destek noktası Jüpiter in eline geçiyor bu yüzden şansımızda dönmeye başlayabilir. 11 mayısta ise bu kez Venüs ikizler burcunda Retro yapmaya başlıyor. Duygusal iletişim dengelerimizi bozabilir, kısa süreli duygusal yaklaşımlar gelişebilir.

12 mayısta olumlu bir görünüm ile dünyadaki olay eksenindeki değişimleri görmeye başlayabiliriz. Reelde düzelme görünse de 13 ünde marsın balık burcuna geçişi ruhsal alandaki bozulmaları tetikleyebilir ve stres yaratabilir. Mars balık burcunda enerjiyi dağınık hale getirir bu yüzden ilerlemek daha zor bir hal alabilir. 15 mayıstan sonra gelişmelerin hızlanması ve mücadelenin artması yine olumlu görünecektir. Bu noktada gevşememek oldukça önemli ama 20 mayıstan sonra ruhsal durumlarda iletişimin bozuluyor olması bir düşüş daha getirebilir. Mayıs ile birlikte başka bir fazın kurgusal etkileşimini göreceğiz.  Bu dönem ağustosa kadar sürecektir.        

2020 NİSAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Nisan ayının şifalı yağmurları ile yıkanan ve temizlenen bir dünya kurgusu ile bu ayı geçirmeyi umut ediyorum. Bu ayın hayatı gittikçe zorlaştıran görünümlerin daha farklı alanları da etkileşim içerisine katabileceğini görebiliriz. Ekonomik dengelerin üzerindeki düzensizliğin kendisini reelde yorumlaması zor bir noktaya taşıyabilecek ve aynı zamanda destek noktalarını da korumaya devam edecektir. Ayrıca öznel olarak artacak olan enerjimizin bizi harekete yöneltmesi normal zamanlarda pozitif görünse de bu süreçte üzerimizdeki baskı ve stresi arttırabilir. Bu yüzden sabırlı olmalı ve tedbir için alınan kararlara uymamız gerekmektedir.

10 nisana kadar olan dönemde sabit olanın değişimine direnç göstermek te pek akıllıca olmayacaktır. Sosyal hayatın ve iletişimin yön değişimine bir şekilde adapte olmak bize farklı bir takım olguların anlamını da gösterebilir. 10 nisandan 20 nisana kadar olan dönemde ise ikincil bir durma noktası ve özellikle psikolojik süreçteki etkileşimin artışına şahit olabiliriz. Ayın son haftasına doğru çözümsel süreçlerin hızlanması ve hastalıkla mücadelenin olgunlaşması söz konusu olacaktır. Hayatın normal dengesine dönmesi ve kurgunun yeniden harekete kavuşması da bu hızlı sürecin sonunda kendini hızlı bir şekilde gösterebilir. Mayıs ayında gelecek olan yeni dönemin sırlarını üzerinde çok çalışarak anlamaya ve çözmeye devam edeceğiz.

2020 MART AYI ASTROLOJİ RAPORU

Yoğun bir gündemle girdiğimiz mart ayında baharın enerjisi olayları çözümleme gücünü arttırmaya başlayacaktır. Martın ilk haftasında destekleyici etkileşimleri daha çok hissedebileceğiz. 5 martta boğa burucuna geçecek olan Venüs daha rahat hareket ederek huzur ve güven arayışımızı arttıracak maddi konulara ise daha sahiplenici yaklaşmamızı sağlayacaktır. 12 martta sona eren Merkür Retro su olumlu yönde aksaklıkları düzelterek ruhsal gerginlikleri azaltacak. Ay ortasında sert açıların etkileşimi bazı sorunların büyümesi de söz konusu görünmektedir.

22 martta Satürn ün kova burcuna olan geçişi zihinsel konsantrasyonu arttırıp sosyal alandaki orijinal yaklaşımların önünü açacaktır. Ayrıca muhafazakar tutumları da ileri yönde hareket ettirebilir. Ülkemiz açısından güvenlik ve iç meselelerin yoğunlaşmasını da sağlayabilir.

Ay boyunca Uranüs ticari ortaklıkları ve şirketleri yoğun bir şekilde baskı altına alıyor. Çalışma hayatında da bir takım değişim ve dengesizlikler söz konusu olabilir. Bu sırada oğlak burucundaki Jüpiter ise destekleyici konumunu sürdürecek ve olumsuzluklar karşısındaki kolaylaştırıcı etkileri ortaya çıkaracaktır. 31 martta marsta kova burcuna geçiyor bu noktada fikir çatışması inatçılık sosyal gruplarda ayrışma gibi durumları yansıtabilir. Fakat bu etkileri nisan ayında hissedeceğiz. Dünya dönüşüm ve değişimin etkileşimi altında değişik türden senaryoları yaşatmaya devam ediyor. Bu dengelenme sürecini hep birlikte geçireceğiz.  

2020 ŞUBAT AYI ASTROLOJİ RAPORU

2020 nin başında sarsıcı bir ocak ayından sonra şubat ayı daha olumlu bir görünüm vermeye başlıyor. Son iki tutulmanın öngörülemeyen etkisi kurgusal ilerlemeleri ocak ayındaki değişken gündemi ortaya çıkardı. Şubat ayının ilk haftasına baktığımızda güvenlik, aile, iletişim ve iş hayatı ön plana çıkıyor. 6 şubatta ki olumlu görünüm gelişme kaydetmemize yarayabilir. 8 şubat ta ise koç burcuna geçen Venüs burada ilişkiler açısından zararlı çalışabilir. Baskı, çekişme ve kıskançlık gibi durumlara özen göstermekte faydalı olacaktır.
 
Şubatın ikinci haftasında olumlu görünüm devam ederken oğlaktaki enerji birikim kısmen çözülüp marsta yay burucundaki gerilimine son verecektir. 15 şubat yine şubatın şanslı tarihlerinden birisi olacak. 17 şubatta mars oğlak burucuna geçerek burada daha iyi bir görünüm vermeye başlayacak. Ayrıca marsın oğlaktaki enerjisi iyidir ve son derece başarılı katkılar sağlayabilir. Oğlaktaki Jüpiter de olumlu bir dereceye geçerek kişisel planlarda hızlı ve kararlı bir ilerlemeyi tetikleyebilir.
 
Şubatın üçüncü haftasında mars ve Uranüs sabit konuları harekete geçiriyor ve gündemin içine yine hız katmaya başlıyor diyebiliriz. Bu noktada sadece kişisel meseleler ile iç dünyamızın gerilimine dikkat etmekte fayda var. Son haftamızda ise yoğun bir dönemin gelecek konularla nasıl bağlantı yaptığını göreceğiz ve baharın enerjisine hazırlanmaya başlayacağız. 2020 nin başında sıkışık bir enerjinin astrolojik görünümden bağımsız bir şekilde kurgusal örüntünün ön görülemeyen sonuçları oldu. Ocak ayındaki bu başlangıç yılın kendi örüntüsünde şekillenmeye devam edecektir. Fakat yeni bir kırılma noktasının bu akışı yıl içinde değiştireceği ihtimali yüksek ve gelecek aylardaki enerji akışları da bu durumu belirlemiş olacaktır.  
 

2020 OCAK AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu yılın ilk ayında Aralık ayında ki düğümlerin çözülmesini görebileceğiz. Aralık ayındaki olumlu gökyüzü görünümü oğlak burucunda sıkışıp kalmıştı ocak ayında bu etki başka alanlara yayılım gösterecek. 3 ocakta mars yay burcuna geçerek hayatımıza renk hareket ve cesaret getirmeye başlayacak. Buda konuların şekillenmesini sağlayacaktır. 6 ocakta Satürn Plüton birleşimi sarsıcı gelişmeleri ve yeni birtakım döngüleri başlatabilir. 10 ocaktaki ay tutulması yengeçte sert bir görünüm veriyor ve ailevi konuları alevlendirmeye başlıyor. Buna güneş Merkür birleşimi eşlik edeceği için etkisi daha yoğun hissedilebilir.

14 ocakta Venüs balık burcunda hepimizin duygularını yumuşatmaya başlıyor. Duygular ve yaratıcılık üst seviyelere çıkabilir. 19 ocakta Uranüs retrodan çıkıyor fakat güneş ile sert açıya geçiyor buda değişimlerin itici gücünü arttırıyor diyebiliriz. 20 ocaktan sonra başlayan sert görünümler ise hayatımızın yeni odaklarını şekillendirip eskiyi silmeye başlayacaktır. Ay sonuna doğru kendimizi ısınmış olan yeni gündemin içinde bulurken 2020 şartları da kendini göstermiş olacaktır.   


Aylık ve haftalık astroloji gündemi ve burç yorumları

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN