Menü Kapat

20 Mayıs haftası

Mayıs ayının ikinci yarısında geçen hafta başlayan olumlu hava kişisel işlerimizdeki etkisini sürdürmeye devam edecek. Bu yüzden olay akışını aynı eksen değerlendirmemiz doğru olacaktır. Fakat Salı güne dikkat etmemizde fayda var. Ailevi ve güvenlik konuları hassaslık içeriyor kısa sürede olay akışında sapmalara neden olabilir.

Bununla birlikte iletişim hızının arttığını ve işleri kolaylaştıran etkilerinin ortaya çıktığını görebiliriz. Bu yüzden kendi işlerimize yön verirken bu durumu kullanmak fayda sağlayacaktır. Dünya ve ülke gündeminin seyrinde başka konulara kayma eğilimini göreceğiz. Konular bir kez daha derinlere iniyor bu yüzden hesaplamalar geri planda devam edecektir.

Mayıs ayının son haftasının karışık halinden önceki bu haftayı değerlendirmeye devam edelim. Algınızı açacak konulara yönelmenizde fayda var. İletişiminizi arttırınız ve yüz yüze sohbetlere vakit ayırın geliştirici olacaktır.

2019 MAYIS AYI ASTROLOJİ RAPORU

Nisan ayının boşlukta bırakıcı etkilerinden mayıs ayında kurtuluyoruz. Mayıs bu yıl yaz öncesinde önemli bir durak çünkü zor geçebilecek haziran ve temmuz ayları öncesinde kendimizi hazırlamamıza fırsat verecek. Ay boyunca pozitif etkileşim kendini devam ettirecek. Fakat ayın ilk haftalarında sert ve düzensiz etkiler hayatımızdaki olayların seyrini etkilemeye devam edecek.

Mayıs ayında konuların bir yere bağlanması ve sonuç elde etmemiz kısmen de olsa bizleri rahatlatacak. Ay ortasında kariyer, para ve kişisel konularda ilerleme sağlamak kolay olacaktır.  Mars 16 mayısta yengeç burcuna hareket ederek düşük seviyeye inmeye başlıyor. Bu öncelikle iletişim konusunu biraz daha rahatlatacak. Fakat daha korumacı ve duygularıyla hareket eden bir yapıya sahip olacağız. Bununla birlikte ailevi konularda daha yumuşak olmamız gerekebilir. Gerginlikler bu konumda fazla yük kaldırmaya bilir.

Bu arada venüste 15 mayısta boğa burcuna geçiyor. Koç burucundaki zararlı yolculuğu böylece bitiyor. Yönetici olduğu boğa burcunda Venüs iyi çalışacak ve somut konularda bizleri heveslendirecektir. Sahiplenici duygu durumlarına sahip olacağız. Duygusal açıdan da daha rahat ifade edebiliriz kendimizi.

Ülkemiz açısından para ve piyasa dolaşımı zorlanmaya devam edecek. İletişimde negatif enerji gittikçe pozitife dönüyor lakin zaman zaman tıkınmalar yine de olabilir. Uluslar arası olaylar da yoğunluk yaşanacak ve bu durumun yan tesirleri görülebilecek. Ticaret ve ortaklıklarda değişim enerjisi her geçen gün miktarını arttırıyor olacak. Bu etkilerin sonuçları gelecekte sürpriz yaratabilir.

Bununla birlikte mayıs ayında Ramazanı da yaşıyor olacağız. Umuyorum irade ve kontrol adına çok şeye vesile olur insanların maneviyatını yükseltir ve kalpleri yumuşatır şimdiden hayırlara vesile olur inşallah.

2019 NİSAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Geçtiğimiz üç aylık dönemin kurgusal alt katmanlarına ait örgünün ortaya çıkacağı bir aya hazır olmamız gerekiyor. Bu durum kendisini özellikle belirsizlik hissi ve dengesiz olay gelişimi ile belli edecektir. Aybaşında boşlukta kalma ay ortasında zorlanma ve tekrar boşlukta kalma şeklinde bir dizilime sahip olacak.

Önemli hareketlerden ilki marsın ikizlere olan geçişi. İletişim ve çözümsel yetilerimizi etkileyen bu durum mars yüzünden daha çok negatif etki gösterebilir. Mars bu burçta rahatsız olur dağılır ve kendini toparlayamaz bu yüzden yansımasını da bu şekilde gösterir. Bununla birlikte kendimize odaklanacağımız bu dönemde içsel farkındalıklar ve çıkarlarımıza ilişkin hesaplar daha çok akılımıza gelecek konulardan olacaktır. Nisan ayında atmosferik ve yerküre hareketlerine önem vermeli aynı zamanda dikkatli olmamız gerekir.

11 Nisan da Jüpiter Retro su başlıyor ve 12 ağustosa kadar sürecek. Jüpiter yay burcunda geçtiğimiz dönemde de çok rahat çalışamadı ama etkisi özellikle uluslararası konularda ve eğitimde ön plana çıktı. Retro hareketinde biraz daha ön plana çıkacaktır. Yay burçları Jüpiter in şuana kadar daha çok olgunlaştırıcı etkisiyle karşılaştılar ağustostan sonra daha pozitif ve şans verici etkisini de göreceklerdir. Nisan ayının 24 ünde Plüton ve 29 unda Satürn Retroları da oğlak burcunda başlamış olacak. Onuncu evde finans ve kariyer gibi konuları baskılayıp dönüştüren enerjiler Retro hareketiyle ders verici zorlayıcı ve geliştirici olmaya başlayacaktır. Fakat asıl etkiyi mayıs ayında görmeye başlayacağız.

Ay ortasında sert ve kırılgan koşullar oluşabilir. Sağlık açısından dikkatli olmakta fayda var. Organize olamama dikkat toplayamama gibi etkilerde görülebilir. İletişim kopuklukları yine önemli derecede olay örgüsü yaratacaktır. Ruhsal rahatsızlıklar ve huzursuzluk gibi durumlar için zemin müsait görünmekte. Bunun toplumsal anlamda yaygın yansımaları da olabilir.

Ay sonunda ise şartlar gizli olanın yanında olmayacaktır.  20 sinden sonra boşlukta kalma ve gereksiz gerilmeler ortaya çıkabilir. Ekonomik dengesizlik negatif yönde ilerleyebilir. Tüm bu gelişmelerin içinde kendimize ait olan mücadelesini bırakmamalıyız. Çünkü mayıs son derece olumlu düzeltmeler ile geliyor olacak. Tüm bunlarla birlikte Uranüs ün yenileceği gücü aramızda ve sabit olanı değiştirme peşinde olacaktır.

2019 MART AYI ASTROLOJİ RAPORU

Uzun geçecek bir mart ayına hazır olmalıyız. Kendisini beklemeye alan pek çok kurgusal gelişme hayatın içine dahil olmaya başlayabilir. Tabi bizler içinde yeni roller ve görevler belirmeye başlayacaktır. Dünya genelinde izlemeye başladığımız pek çok gelişmenin yeni açılımları da bir paket halinde mart ve nisan aylarını dolduruyor olacak.

Bunlardan önce ise dikkat çekici ilk nokta Merkür ün balık burcundaki retrosu. 5 martta başlayacak olan Retro hareketi 28 martta sona erecek. Bu sırada boğa burcuna kalıcı geçiş yapan Uranüs ve koç burcu döngüsüne başlayan chiron bu harekete aynı dönemde eşlik ediyor olacak. Merkür retrosunun etkilerini bu dönemde daha belirgin görürken Uranüs ve chironun etkilerini daha uzun vadede hissedebileceğiz.

Merkür ün balık retrosunda konulara derinlemesine girmek sakıncalı olabilir. Geçmişle uğraşmak, olur olmaz şeylerden anlamlar çıkarmak, senaryolar yazmak mümkündür ve bizi genelde yanıltır. Ruhsal halimize yönelik dengesiz bir enerji yaratır ve bizlere somut konularda hatalar yaptırmaya başlayabilir.

Mart ayının ortalarında iletişim ve yuvaya ilişkin konularda kilitlenmeler söz konusu olabilir. Kısa vadeli bu etkileşimlerde tıkanıklığın çözülmesini beklemek uygun olacaktır. Aynı zamanda güvenlik ve askeri olayların artışı doğa olayların dengesiz hareketleri de ortaya çıkabilir.

Mart ayı genelinde destekleyici etkilerde oldukça fazla bu yüzden olayların büyümesini önleyebilir. Güçlü olmak devam etmek ve pes etmemek bu ayın önemli teması olacaktır. Beklemeyi bilenler de daha kolay bir şekilde bu dönemi yönetebilirler. Ay sonunda venüste balık burcuna geçiyor. Bu da bizlere oldukça ılımlı yaratıcı ve pozitif enerjiler olarak yansıyabilir. Venüs balıkta genişler rahatlar ve kendini gayet güzel bir şekilde gösterir. Tabi bu olumlu havanın devamını asıl nisan ayında görebileceğiz. Mart uzun ve düzensiz geçecek olsa da şimdiden hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

2019 ŞUBAT AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu aydan itibaren çok iyi değerlendirmemiz gereken uzun ve güzel bir dönem var. Tabi ki dikkat etmemiz gereken püf noktaları olacaktır ama genel olarak koruyucu etkilerin hepsi artık görev başındalar. Dolayısı ile şubat ayında düğümlerimiz sorunlarımız çözülmeye başlayacak fakat bu çözülme sırasında gerilmeler yada mücadeleler de ortaya çıkabilir.

Mart ayına yaklaştıkça ekonomik etkileşimler daha çok kendini gösterebilir. Şubat ayında iletişim hız kazanmaya başlıyor ve sosyal ilişkilerde ki trafik artıyor. Ayrıca eğitim yeni iş olanakları girişimler ve değişimlerde gündemde olacak.

Kurgusal olarak ivmemiz gittikçe düşüyor ama bu yavaşlama bizlere aynı zamanda pek çok ayrıntıyı görme fırsatı yaratacak. Bununla birlikte Venüs oğlak burucuna mars ise boğa burcuna hareket edecek. Mars şu sıralar Plüton ile gerilim yaşasa da bu etki sınırlı kalacak. Oğlak burcuna geçen Venüs duygusal hayatımıza ciddi bir hava getirecek. Duyguların seyri daha belirgin olacak. Yaratıcılığımız konusunda ayrıntıcı ve araştırıcı olacağız. Harcamalarda mantık etkisini göstermeye başlayacak. Marsa gelince boğada zararlı bir hale geliyor. Özellikle inatçılığı ve fayda sağlamayan aktiviteleri arttırabilir. Ekonomik alanda ise mücadele gücü verebilir.

Dünya ve ülkemize baktığımızda pek çok politik hamlede geri adım görebiliriz. Güvenlik hassasiyeti kendini yukarı sıralara taşıyabilir. Doğa ile ilgili döngülerde enerji boşalımı biraz daha fazla olabilir.

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN