Güncel Astroloji

21 eylülde başlayacak olan sert kesişim ve açılar 24 üne kadar kurgusal hızlanmayı sağlayacak ve konuları hızlı bir şekilde değişime uğratacaktır. Bu noktada kendi duygu ve düşüncelerimizin de değiştiğini fark edebiliriz. Bunun yanında özelikle evlilik ve ortaklıkları da yoğun bir şekilde etkilemesini bekleyebiliriz. Ek olarak Satürn nün düzgün hareketine geri dönmesi iş hayatında ortaya çıkan ve bizi sınayan durumların düzeleceğini söyleyebiliriz. Kariyerle ilgili olay gelişimi dengelenmeye başlayacaktır.

Dengesiz bir enerjinin olay örgüsünde geçen bugünlerde karşımıza ilginç ve tuhaf deneyimler çıkabilir. Bu yüzden kendi iç dünyamızdaki bilinci kaybetmemek ve ritmimizi korumak önemli. Yaşamı paylaştığınız tüm noktalarda zorlayıcı olmamak gerekiyor. Kimse birbirini bu dönemde fazla yormamalı.

2019 EYLÜL AYI ASTROLOJİ RAPORU

Ağustos ayı temmuz ayının gölgesinde geçse de eylül ayına enerjisini aktarmaya devam edecektir. Eylül ayında çalışma hayatımız ve sağlığımız ön planda olacaktır. Ayrıntılarla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Özellikle 4 eylülden itibaren 15 eylüle kadar sert ve karışık etkileşimlere denk gelmek mümkün olacak. Fakat bu aynı zamanda durağan geçen olay gelişimini de ileriye doğru hareket ettirecektir.

15 eylülde Venüs güçlü olacağı terazi burcuna geçerek bizlere son derece büyük ve pozitif yönde katkılarda bulunabilir. Bununla birlikte Merkür de aynı dönmede terazi burcuna geçiyor ve Venüs ün etkisini arttıracaktır. Bu durum özellikle evlilik hayatımız ve ortaklıklar açısından önemli gelişmelerin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

21 eylül tarihine ayrıca dikkat etmekte fayda var. Ters yönde hareketlenmeler doğa olayları ve ekonomi açısından negatif etkileşim büyük oranda yaşanabilir. 23 eylülden sonra ise terazi burcunda ki yoğunlaşma yine dengesizlik içeren ve hayatın paylaşım alanlarını etkileyen süreçler anlamına gelir.

Kurgusal olarak olayların hızlanması, sıkıştırması ve sonra tekrar çözümsel noktaları karşımıza çıkarması söz konusu olacaktır. Ülkemiz ve dünya gündemi açısından ise eylül ve ekim ayı oldukça yoğun geçecek. Dünya çapındaki yangınların ve diğer doğa olayların şekil değiştirmesi söz konusu olacaktır. Ülkeler arası ilişkiler de ve kitlesel olaylarda da yine büyük çapta yön değişiklikleri görülebilir.

2019 AĞUSTOS AYI ASTROLOJİ RAPORU

Kritik geçen temmuz ayından sonra Ağustos ayı hepimize iyi gelecektir. Kurgusal enerjinin yavaşladığı bu dönemde temmuz ayından kalan açılımların çözümlemesi de söz konusu olacak. Bu durum bizlerin önümüzdeki dönem uğraşacağı konuları da ortaya çıkaracaktır.

3 Ağustos ta Merkür retrosu sona eriyor. Dolayısı ile önümüze çıkan pürüzlerin temizlenmesi ve daha rahat bir görüş alanı kazanmamız mümkün. Bununla birlikte Ağustos ayının ilk haftası biraz karışık geçebilir. Özellikle çalışma hayatı ve ortak yaşama ait konular bizleri daha çok meşgul edecektir. 7 ağustosta Uranüs uzun sürecek retrosuna başlıyor olacak. Buda maddi konuların bilinmeyen kısımlarını ortaya döküp değişimin hangi alanlara yönleneceğini işaret edecektir. Sosyal paydaşlar, çocuklar, eğlence hayatı, çalışma düzenimiz ve sağlık önemli konular arasında olacaktır.

17 Ağustos ta ise Jüpiter retrosunu tamamlayarak yay burcunda daha olumlu ve koruyucu etkiler göstermeye başlayacaktır. Ayrıca Ağustos ayında geçişler ve tamamlamalar gerçekleşerek bizleri yeni dönemin şartlarına hazır hale getirecek.

19 Ağustos ta mars başak burcuna geçerek ortamı eleştirel bir havaya sokacak. Detaylarla mücadele etmek durumunda kalabiliriz. Bu durum biraz hırpalayıcı olabilir. 21 ağustosta ise bu sefer Venüs başak burcuna geçiyor. Venüs başakta düşük enerjili olacak ve ilişkilerde huzursuzluk yaratabilecektir. Birbirimizi zorlamamamız gereken dönemler de diyebiliriz buna.

21 Ağustos sonrası için tüm verimli enerjiler harekete geçmiş olacak. Bu yüzden bu ayın sonlarında olumlu ve pozitif etkileşimleri çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Kişisel sorunlar ve maddi durumlar düzelebilir. Burçlara baktığım zaman yaylar, başaklar, aslanlar, boğalar ve balıklar bu ayı daha belirgin bir şekilde hissedebilirler.

Genel olarak dünyaya ve ülkemize baktığımda deşarj olamamış enerjilerin etkin faaliyetlerini görmemiz mümkün görünüyor. Bu yıl sonbahar ve kış şiddetli geçebilir. Bazı krizler ülkeleri etkileyebilir. Bu açıdan kurgusal görünümün ani değişimlerine karşı dirençli olmak hepimizin görevi olacaktır.   

2019 TEMMUZ AYI ASTROLOJİ RAPORU

Ocak ayından sonra bu senenin en önemli dönemi olan temmuz ayına ulaştık. İçerisinde barındırdığı tutulmalar ve görünümler ile önümüzdeki altı ayı belirlemek için son derece yeterli bir güçte kendisi. Aybaşında yaşanacak olan güneş tutulması ailevi konuları, 17 Temmuz ay tutulması ise hayatımızdaki konumumuz ve ekonomiyi ilgilendiriyor olacak. Oldukça dinamik bir enerjiyle birlikte koşulların değişken olması temmuz ayının diğer önemli bir özelliğini yansıtacak.  Ortaya çıkan yeni örüntüler açısından olay gelişimlerini daha sarsıcı düzeyde bulabiliriz.

Bu ay mars konumunu aslan burcuna kaydırıyor ve burada oldukça güçlü bir görünüm verecektir. Ego ve inatçılık gibi zararlı etkilerin yanı sıra mücadele gücü yaratıcılık ve dinamizm gibi faydalı yansımaları da olacaktır. Mars gibi Venüs te bu ay konum değiştirerek yengeç burcuna geçiyor. Venüs yengeç burcunda bizi korumacı bir konuma itecektir. Ailemize olan ilgimizi arttırarak duygusal bağlarımızı harekete geçirecek. Bir yerlere sığınma ihtiyacımızı arttırabilecek.

Ay ortasında sertleşen görünüm önce ekonomiyi derinlemesine ortaya dökecektir. Bu dönemde Merkür Retro suda işlerimizi biraz daha karıştırıyor olacak. Aslan burcundaki Retro dengemizi bozabilir. Bununla birlikte bilinçaltımızın dışa vurumu, karamsarlık ve zorlandığımız dönüşüm noktalarını da bu ayın diğer etkileri arasında sayabiliriz. 

Bu ayın ikinci yarısında sosyal etkileşimler ve çevrede ön plana çıkıyor. Bakış açımızı gözden geçirmemiz gerekebilir. Ay sonunda daha rahat ve faydalı etkilerle netleşmeye başlayacağız. Mücadele gücümüz pek çok kazanım getirmiş olacak. Temmuz ayının yorucu etkisinden ağustos ayında kurtulmaya başlayacağız. Tüm bu etkiler sonucunda kurgu oldukça hızlı bir şekilde ilerleyecek. Dünya ve ülkemiz hem toplum hem yöneticiler açısından gelişen durumların zorlu testlerine dayanmak zorunda kalacaklar. Bu dönüşüm sırasında büyük hatalara imza atılmaya devam edilecek.  Tutulmalar yer hareketlerini ve iklimi de hareketlendirecektir.

2019 HAZİRAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Haziran ayı önümüzdeki kurgusal sürecin belirleyicisi durumunda olacak. Temmuz ayındaki tutulmaların menzilinde olması onu bu konuma yükseltirken bir taraftan da tutulmalara taşıyacağı olay örgüsüyle etkisini gösterecektir. Ayın başında yaşayacağımız ramazan bayramı sakin bir görünüm çizerken bayramın hemen sonrasında hepimizi hem genel hem de kişisel planda zorlayıcı konular bulacaktır.

Ayın 15 ine kadar tırmanan gerilimli atmosfer 15 inde maksimum seviyesini görecek ve haziran sonuna kadar bizi bu enerjiyle taşımaya devam edecek. Buna aynı zamanda gündemin yapılan hatalarla dolu olacağının habercisi de diyebiliriz. Bununla birlikte yine genel planda görüş ayrılıklarının arasındaki farkta giderek açılmaya devam ediyor. 9 Haziranda ise Venüs ün ikizler burcuna hareket etmesi daralan iletişim kanallarını rahatlatan bir etki yapacaktır. Bizlere de bu alanda pozitif enerji verecektir.

20 Haziran sonrasında değişim enerjisinin zorlayıcı ekseni gündemi oldukça karışık bir hale getirecek. Hesapta olmayan duygusal meseleler ortaya çıkabilir. Doğa olaylarında mayısta başlayan hareketlenme Haziran ve Temmuz ayında da devam edecektir. 27 Haziran da kişisel ve kitlesel olarak sert reaksiyonların gelişebileceğini de son olarak söyleyebilirim. Sonrasında gündemi temmuz ayı başındaki tutulmayla birlikte izleyeceğiz. Hayırlı bir ay olması dileğiyle

2019 MAYIS AYI ASTROLOJİ RAPORU

Nisan ayının boşlukta bırakıcı etkilerinden mayıs ayında kurtuluyoruz. Mayıs bu yıl yaz öncesinde önemli bir durak çünkü zor geçebilecek haziran ve temmuz ayları öncesinde kendimizi hazırlamamıza fırsat verecek. Ay boyunca pozitif etkileşim kendini devam ettirecek. Fakat ayın ilk haftalarında sert ve düzensiz etkiler hayatımızdaki olayların seyrini etkilemeye devam edecek.

Mayıs ayında konuların bir yere bağlanması ve sonuç elde etmemiz kısmen de olsa bizleri rahatlatacak. Ay ortasında kariyer, para ve kişisel konularda ilerleme sağlamak kolay olacaktır.  Mars 16 mayısta yengeç burcuna hareket ederek düşük seviyeye inmeye başlıyor. Bu öncelikle iletişim konusunu biraz daha rahatlatacak. Fakat daha korumacı ve duygularıyla hareket eden bir yapıya sahip olacağız. Bununla birlikte ailevi konularda daha yumuşak olmamız gerekebilir. Gerginlikler bu konumda fazla yük kaldırmaya bilir.

Bu arada venüste 15 mayısta boğa burcuna geçiyor. Koç burucundaki zararlı yolculuğu böylece bitiyor. Yönetici olduğu boğa burcunda Venüs iyi çalışacak ve somut konularda bizleri heveslendirecektir. Sahiplenici duygu durumlarına sahip olacağız. Duygusal açıdan da daha rahat ifade edebiliriz kendimizi.

Ülkemiz açısından para ve piyasa dolaşımı zorlanmaya devam edecek. İletişimde negatif enerji gittikçe pozitife dönüyor lakin zaman zaman tıkınmalar yine de olabilir. Uluslar arası olaylar da yoğunluk yaşanacak ve bu durumun yan tesirleri görülebilecek. Ticaret ve ortaklıklarda değişim enerjisi her geçen gün miktarını arttırıyor olacak. Bu etkilerin sonuçları gelecekte sürpriz yaratabilir.

Bununla birlikte mayıs ayında Ramazanı da yaşıyor olacağız. Umuyorum irade ve kontrol adına çok şeye vesile olur insanların maneviyatını yükseltir ve kalpleri yumuşatır şimdiden hayırlara vesile olur inşallah.

2019 NİSAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Geçtiğimiz üç aylık dönemin kurgusal alt katmanlarına ait örgünün ortaya çıkacağı bir aya hazır olmamız gerekiyor. Bu durum kendisini özellikle belirsizlik hissi ve dengesiz olay gelişimi ile belli edecektir. Aybaşında boşlukta kalma ay ortasında zorlanma ve tekrar boşlukta kalma şeklinde bir dizilime sahip olacak.

Önemli hareketlerden ilki marsın ikizlere olan geçişi. İletişim ve çözümsel yetilerimizi etkileyen bu durum mars yüzünden daha çok negatif etki gösterebilir. Mars bu burçta rahatsız olur dağılır ve kendini toparlayamaz bu yüzden yansımasını da bu şekilde gösterir. Bununla birlikte kendimize odaklanacağımız bu dönemde içsel farkındalıklar ve çıkarlarımıza ilişkin hesaplar daha çok akılımıza gelecek konulardan olacaktır. Nisan ayında atmosferik ve yerküre hareketlerine önem vermeli aynı zamanda dikkatli olmamız gerekir.

11 Nisan da Jüpiter Retro su başlıyor ve 12 ağustosa kadar sürecek. Jüpiter yay burcunda geçtiğimiz dönemde de çok rahat çalışamadı ama etkisi özellikle uluslararası konularda ve eğitimde ön plana çıktı. Retro hareketinde biraz daha ön plana çıkacaktır. Yay burçları Jüpiter in şuana kadar daha çok olgunlaştırıcı etkisiyle karşılaştılar ağustostan sonra daha pozitif ve şans verici etkisini de göreceklerdir. Nisan ayının 24 ünde Plüton ve 29 unda Satürn Retroları da oğlak burcunda başlamış olacak. Onuncu evde finans ve kariyer gibi konuları baskılayıp dönüştüren enerjiler Retro hareketiyle ders verici zorlayıcı ve geliştirici olmaya başlayacaktır. Fakat asıl etkiyi mayıs ayında görmeye başlayacağız.

Ay ortasında sert ve kırılgan koşullar oluşabilir. Sağlık açısından dikkatli olmakta fayda var. Organize olamama dikkat toplayamama gibi etkilerde görülebilir. İletişim kopuklukları yine önemli derecede olay örgüsü yaratacaktır. Ruhsal rahatsızlıklar ve huzursuzluk gibi durumlar için zemin müsait görünmekte. Bunun toplumsal anlamda yaygın yansımaları da olabilir.

Ay sonunda ise şartlar gizli olanın yanında olmayacaktır.  20 sinden sonra boşlukta kalma ve gereksiz gerilmeler ortaya çıkabilir. Ekonomik dengesizlik negatif yönde ilerleyebilir. Tüm bu gelişmelerin içinde kendimize ait olan mücadelesini bırakmamalıyız. Çünkü mayıs son derece olumlu düzeltmeler ile geliyor olacak. Tüm bunlarla birlikte Uranüs ün yenileceği gücü aramızda ve sabit olanı değiştirme peşinde olacaktır.

2019 MART AYI ASTROLOJİ RAPORU

Uzun geçecek bir mart ayına hazır olmalıyız. Kendisini beklemeye alan pek çok kurgusal gelişme hayatın içine dahil olmaya başlayabilir. Tabi bizler içinde yeni roller ve görevler belirmeye başlayacaktır. Dünya genelinde izlemeye başladığımız pek çok gelişmenin yeni açılımları da bir paket halinde mart ve nisan aylarını dolduruyor olacak.

Bunlardan önce ise dikkat çekici ilk nokta Merkür ün balık burcundaki retrosu. 5 martta başlayacak olan Retro hareketi 28 martta sona erecek. Bu sırada boğa burcuna kalıcı geçiş yapan Uranüs ve koç burcu döngüsüne başlayan chiron bu harekete aynı dönemde eşlik ediyor olacak. Merkür retrosunun etkilerini bu dönemde daha belirgin görürken Uranüs ve chironun etkilerini daha uzun vadede hissedebileceğiz.

Merkür ün balık retrosunda konulara derinlemesine girmek sakıncalı olabilir. Geçmişle uğraşmak, olur olmaz şeylerden anlamlar çıkarmak, senaryolar yazmak mümkündür ve bizi genelde yanıltır. Ruhsal halimize yönelik dengesiz bir enerji yaratır ve bizlere somut konularda hatalar yaptırmaya başlayabilir.

Mart ayının ortalarında iletişim ve yuvaya ilişkin konularda kilitlenmeler söz konusu olabilir. Kısa vadeli bu etkileşimlerde tıkanıklığın çözülmesini beklemek uygun olacaktır. Aynı zamanda güvenlik ve askeri olayların artışı doğa olayların dengesiz hareketleri de ortaya çıkabilir.

Mart ayı genelinde destekleyici etkilerde oldukça fazla bu yüzden olayların büyümesini önleyebilir. Güçlü olmak devam etmek ve pes etmemek bu ayın önemli teması olacaktır. Beklemeyi bilenler de daha kolay bir şekilde bu dönemi yönetebilirler. Ay sonunda venüste balık burcuna geçiyor. Bu da bizlere oldukça ılımlı yaratıcı ve pozitif enerjiler olarak yansıyabilir. Venüs balıkta genişler rahatlar ve kendini gayet güzel bir şekilde gösterir. Tabi bu olumlu havanın devamını asıl nisan ayında görebileceğiz. Mart uzun ve düzensiz geçecek olsa da şimdiden hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

2019 ŞUBAT AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu aydan itibaren çok iyi değerlendirmemiz gereken uzun ve güzel bir dönem var. Tabi ki dikkat etmemiz gereken püf noktaları olacaktır ama genel olarak koruyucu etkilerin hepsi artık görev başındalar. Dolayısı ile şubat ayında düğümlerimiz sorunlarımız çözülmeye başlayacak fakat bu çözülme sırasında gerilmeler yada mücadeleler de ortaya çıkabilir.

Mart ayına yaklaştıkça ekonomik etkileşimler daha çok kendini gösterebilir. Şubat ayında iletişim hız kazanmaya başlıyor ve sosyal ilişkilerde ki trafik artıyor. Ayrıca eğitim yeni iş olanakları girişimler ve değişimlerde gündemde olacak.

Kurgusal olarak ivmemiz gittikçe düşüyor ama bu yavaşlama bizlere aynı zamanda pek çok ayrıntıyı görme fırsatı yaratacak. Bununla birlikte Venüs oğlak burucuna mars ise boğa burcuna hareket edecek. Mars şu sıralar Plüton ile gerilim yaşasa da bu etki sınırlı kalacak. Oğlak burcuna geçen Venüs duygusal hayatımıza ciddi bir hava getirecek. Duyguların seyri daha belirgin olacak. Yaratıcılığımız konusunda ayrıntıcı ve araştırıcı olacağız. Harcamalarda mantık etkisini göstermeye başlayacak. Marsa gelince boğada zararlı bir hale geliyor. Özellikle inatçılığı ve fayda sağlamayan aktiviteleri arttırabilir. Ekonomik alanda ise mücadele gücü verebilir.

Dünya ve ülkemize baktığımızda pek çok politik hamlede geri adım görebiliriz. Güvenlik hassasiyeti kendini yukarı sıralara taşıyabilir. Doğa ile ilgili döngülerde enerji boşalımı biraz daha fazla olabilir.

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN