"Enter"a basıp içeriğe geçin

Güncel Astroloji

astrolojik yorumlar haftalık aylık burçlar

Nisan ayının başlangıcında fikir çatışması, inatçılık sosyal gruplarda ayrışma gibi durumlara ek olarak güvenlik problemlerini görmeye başlayabiliriz. Fakat sonrasında durum daha çok değişim baskısının artışı ile stres oranının artışına bağlı durumları öne geçirebilir. Bu süreçte kendimizi zihnin kontrolüne bırakmamamız oldukça önemli. Çünkü zihin ürettikleri ile bizlere yardım etmeyecektir. Dolayısı ile onu meşgul edebilmemiz zaman kavramını çok düşünmemiz gerekir. Eğer evdeyseniz bunlara dikkat etmeli çalışıyor ve dışarıya çıkmak zorundaysanız gerekli tedbirleri aldıktan sonra kendi kurgunuza güvenip tedirginliği azaltmaya çalışmalısınız. En önemli süreç 10-20 nisan tarihlerinde kendini gösterecektir.

2020 yılı yaz ve sonbahar dönemi

Yazın habercisi cemreler düşmeye başladı. Bu yaz ve sonbaharda bizi nelerin beklediğine bir göz atarsak oldukça fazla test edileceğimiz bir dönemin şartlarını görürüz. Özellikle temmuz ayı ortasından kasım ayının ortasına kadar olan süreç çok konuşulacak gibi görünmektedir. Fakat benim favorim ekim ayı olacak çünkü tüm şartların en sert dizilime sahip olduğunu ve kurgusal planda olayların savurucu etkilerini hissedeceğiz. Bence bu dönemlere kadar hazırlık yapmak ve her yönden mücadeleye karşı güç kazanmaya çalışmak en akıllıca yapılacak hareket olur.

Genel olarak dünya ve ülkemize baktığımızda özellikle ekonomi ve kişisel çıkarların savaşında boyut atlanacağını söyleyebiliriz. Temmuza ve ağustosta ayrıca güvenlik ve iletişim konusunda da zahmetli bir dönem olacak. Marsın koç burucundaki uzun ve retrolu transiti ise hem insani hem de doğal birtakım yıkımların da kıvılcımı olabilir. Ekim ayında ise ortaklık ve ikili ilişkilerin ağır hasar alması söz konusu. Tabi bu noktada 2020 yılı ile başlayan on yıllık dönemde dönüşecek olan zaman, mekan ve olayların değişmesini de sağlayacaktır. Ayrıca zor dönemlerde ilerlemenin çok daha hızlı olduğunu unutmamak gerekir. Kazandığımız ve ilerlediğimiz alanlarda kendi yerini alacaktır bu dönemde.

2020 NİSAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Nisan ayının şifalı yağmurları ile yıkanan ve temizlenen bir dünya kurgusu ile bu ayı geçirmeyi umut ediyorum. Bu ayın hayatı gittikçe zorlaştıran görünümlerin daha farklı alanları da etkileşim içerisine katabileceğini görebiliriz. Ekonomik dengelerin üzerindeki düzensizliğin kendisini reelde yorumlaması zor bir noktaya taşıyabilecek ve aynı zamanda destek noktalarını da korumaya devam edecektir. Ayrıca öznel olarak artacak olan enerjimizin bizi harekete yöneltmesi normal zamanlarda pozitif görünse de bu süreçte üzerimizdeki baskı ve stresi arttırabilir. Bu yüzden sabırlı olmalı ve tedbir için alınan kararlara uymamız gerekmektedir.

10 nisana kadar olan dönemde sabit olanın değişimine direnç göstermek te pek akıllıca olmayacaktır. Sosyal hayatın ve iletişimin yön değişimine bir şekilde adapte olmak bize farklı bir takım olguların anlamını da gösterebilir. 10 nisandan 20 nisana kadar olan dönemde ise ikincil bir durma noktası ve özellikle psikolojik süreçteki etkileşimin artışına şahit olabiliriz. Ayın son haftasına doğru çözümsel süreçlerin hızlanması ve hastalıkla mücadelenin olgunlaşması söz konusu olacaktır. Hayatın normal dengesine dönmesi ve kurgunun yeniden harekete kavuşması da bu hızlı sürecin sonunda kendini hızlı bir şekilde gösterebilir. Mayıs ayında gelecek olan yeni dönemin sırlarını üzerinde çok çalışarak anlamaya ve çözmeye devam edeceğiz.

2020 MART AYI ASTROLOJİ RAPORU

Yoğun bir gündemle girdiğimiz mart ayında baharın enerjisi olayları çözümleme gücünü arttırmaya başlayacaktır. Martın ilk haftasında destekleyici etkileşimleri daha çok hissedebileceğiz. 5 martta boğa burucuna geçecek olan Venüs daha rahat hareket ederek huzur ve güven arayışımızı arttıracak maddi konulara ise daha sahiplenici yaklaşmamızı sağlayacaktır. 12 martta sona eren Merkür Retro su olumlu yönde aksaklıkları düzelterek ruhsal gerginlikleri azaltacak. Ay ortasında sert açıların etkileşimi bazı sorunların büyümesi de söz konusu görünmektedir.

22 martta Satürn ün kova burcuna olan geçişi zihinsel konsantrasyonu arttırıp sosyal alandaki orijinal yaklaşımların önünü açacaktır. Ayrıca muhafazakar tutumları da ileri yönde hareket ettirebilir. Ülkemiz açısından güvenlik ve iç meselelerin yoğunlaşmasını da sağlayabilir.

Ay boyunca Uranüs ticari ortaklıkları ve şirketleri yoğun bir şekilde baskı altına alıyor. Çalışma hayatında da bir takım değişim ve dengesizlikler söz konusu olabilir. Bu sırada oğlak burucundaki Jüpiter ise destekleyici konumunu sürdürecek ve olumsuzluklar karşısındaki kolaylaştırıcı etkileri ortaya çıkaracaktır. 31 martta marsta kova burcuna geçiyor bu noktada fikir çatışması inatçılık sosyal gruplarda ayrışma gibi durumları yansıtabilir. Fakat bu etkileri nisan ayında hissedeceğiz. Dünya dönüşüm ve değişimin etkileşimi altında değişik türden senaryoları yaşatmaya devam ediyor. Bu dengelenme sürecini hep birlikte geçireceğiz.  

2020 ŞUBAT AYI ASTROLOJİ RAPORU

2020 nin başında sarsıcı bir ocak ayından sonra şubat ayı daha olumlu bir görünüm vermeye başlıyor. Son iki tutulmanın öngörülemeyen etkisi kurgusal ilerlemeleri ocak ayındaki değişken gündemi ortaya çıkardı. Şubat ayının ilk haftasına baktığımızda güvenlik, aile, iletişim ve iş hayatı ön plana çıkıyor. 6 şubatta ki olumlu görünüm gelişme kaydetmemize yarayabilir. 8 şubat ta ise koç burcuna geçen Venüs burada ilişkiler açısından zararlı çalışabilir. Baskı, çekişme ve kıskançlık gibi durumlara özen göstermekte faydalı olacaktır.
 
Şubatın ikinci haftasında olumlu görünüm devam ederken oğlaktaki enerji birikim kısmen çözülüp marsta yay burucundaki gerilimine son verecektir. 15 şubat yine şubatın şanslı tarihlerinden birisi olacak. 17 şubatta mars oğlak burucuna geçerek burada daha iyi bir görünüm vermeye başlayacak. Ayrıca marsın oğlaktaki enerjisi iyidir ve son derece başarılı katkılar sağlayabilir. Oğlaktaki Jüpiter de olumlu bir dereceye geçerek kişisel planlarda hızlı ve kararlı bir ilerlemeyi tetikleyebilir.
 
Şubatın üçüncü haftasında mars ve Uranüs sabit konuları harekete geçiriyor ve gündemin içine yine hız katmaya başlıyor diyebiliriz. Bu noktada sadece kişisel meseleler ile iç dünyamızın gerilimine dikkat etmekte fayda var. Son haftamızda ise yoğun bir dönemin gelecek konularla nasıl bağlantı yaptığını göreceğiz ve baharın enerjisine hazırlanmaya başlayacağız. 2020 nin başında sıkışık bir enerjinin astrolojik görünümden bağımsız bir şekilde kurgusal örüntünün ön görülemeyen sonuçları oldu. Ocak ayındaki bu başlangıç yılın kendi örüntüsünde şekillenmeye devam edecektir. Fakat yeni bir kırılma noktasının bu akışı yıl içinde değiştireceği ihtimali yüksek ve gelecek aylardaki enerji akışları da bu durumu belirlemiş olacaktır.  

2020 OCAK AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu yılın ilk ayında Aralık ayında ki düğümlerin çözülmesini görebileceğiz. Aralık ayındaki olumlu gökyüzü görünümü oğlak burucunda sıkışıp kalmıştı ocak ayında bu etki başka alanlara yayılım gösterecek. 3 ocakta mars yay burcuna geçerek hayatımıza renk hareket ve cesaret getirmeye başlayacak. Buda konuların şekillenmesini sağlayacaktır. 6 ocakta Satürn Plüton birleşimi sarsıcı gelişmeleri ve yeni birtakım döngüleri başlatabilir. 10 ocaktaki ay tutulması yengeçte sert bir görünüm veriyor ve ailevi konuları alevlendirmeye başlıyor. Buna güneş Merkür birleşimi eşlik edeceği için etkisi daha yoğun hissedilebilir.

14 ocakta Venüs balık burcunda hepimizin duygularını yumuşatmaya başlıyor. Duygular ve yaratıcılık üst seviyelere çıkabilir. 19 ocakta Uranüs retrodan çıkıyor fakat güneş ile sert açıya geçiyor buda değişimlerin itici gücünü arttırıyor diyebiliriz. 20 ocaktan sonra başlayan sert görünümler ise hayatımızın yeni odaklarını şekillendirip eskiyi silmeye başlayacaktır. Ay sonuna doğru kendimizi ısınmış olan yeni gündemin içinde bulurken 2020 şartları da kendini göstermiş olacaktır.   


Aylık ve haftalık astroloji gündemi ve burç yorumları

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN