Güncel Astroloji

astrolojik yorumlar haftalık aylık burçlar

Yazın habercisi cemreler düşmeye başladı. Bu yaz ve sonbaharda bizi nelerin beklediğine bir göz atarsak oldukça fazla test edileceğimiz bir dönemin şartlarını görürüz. Özellikle temmuz ayı ortasından kasım ayının ortasına kadar olan süreç çok konuşulacak gibi görünmektedir. Fakat benim favorim ekim ayı olacak çünkü tüm şartların en sert dizilime sahip olduğunu ve kurgusal planda olayların savurucu etkilerini hissedeceğiz. Bence bu dönemlere kadar hazırlık yapmak ve her yönden mücadeleye karşı güç kazanmaya çalışmak en akıllıca yapılacak hareket olur.

Genel olarak dünya ve ülkemize baktığımızda özellikle ekonomi ve kişisel çıkarların savaşında boyut atlanacağını söyleyebiliriz. Temmuza ve ağustosta ayrıca güvenlik ve iletişim konusunda da zahmetli bir dönem olacak. Marsın koç burucundaki uzun ve retrolu transiti ise hem insani hem de doğal birtakım yıkımların da kıvılcımı olabilir. Ekim ayında ise ortaklık ve ikili ilişkilerin ağır hasar alması söz konusu. Tabi bu noktada 2020 yılı ile başlayan on yıllık dönemde dönüşecek olan zaman, mekan ve olayların değişmesini de sağlayacaktır. Ayrıca zor dönemlerde ilerlemenin çok daha hızlı olduğunu unutmamak gerekir. Kazandığımız ve ilerlediğimiz alanlarda kendi yerini alacaktır bu dönemde.

2020 ŞUBAT AYI ASTROLOJİ RAPORU

2020 nin başında sarsıcı bir ocak ayından sonra şubat ayı daha olumlu bir görünüm vermeye başlıyor. Son iki tutulmanın öngörülemeyen etkisi kurgusal ilerlemeleri ocak ayındaki değişken gündemi ortaya çıkardı. Şubat ayının ilk haftasına baktığımızda güvenlik, aile, iletişim ve iş hayatı ön plana çıkıyor. 6 şubatta ki olumlu görünüm gelişme kaydetmemize yarayabilir. 8 şubat ta ise koç burcuna geçen Venüs burada ilişkiler açısından zararlı çalışabilir. Baskı, çekişme ve kıskançlık gibi durumlara özen göstermekte faydalı olacaktır.
 
Şubatın ikinci haftasında olumlu görünüm devam ederken oğlaktaki enerji birikim kısmen çözülüp marsta yay burucundaki gerilimine son verecektir. 15 şubat yine şubatın şanslı tarihlerinden birisi olacak. 17 şubatta mars oğlak burucuna geçerek burada daha iyi bir görünüm vermeye başlayacak. Ayrıca marsın oğlaktaki enerjisi iyidir ve son derece başarılı katkılar sağlayabilir. Oğlaktaki Jüpiter de olumlu bir dereceye geçerek kişisel planlarda hızlı ve kararlı bir ilerlemeyi tetikleyebilir.
 
Şubatın üçüncü haftasında mars ve Uranüs sabit konuları harekete geçiriyor ve gündemin içine yine hız katmaya başlıyor diyebiliriz. Bu noktada sadece kişisel meseleler ile iç dünyamızın gerilimine dikkat etmekte fayda var. Son haftamızda ise yoğun bir dönemin gelecek konularla nasıl bağlantı yaptığını göreceğiz ve baharın enerjisine hazırlanmaya başlayacağız. 2020 nin başında sıkışık bir enerjinin astrolojik görünümden bağımsız bir şekilde kurgusal örüntünün ön görülemeyen sonuçları oldu. Ocak ayındaki bu başlangıç yılın kendi örüntüsünde şekillenmeye devam edecektir. Fakat yeni bir kırılma noktasının bu akışı yıl içinde değiştireceği ihtimali yüksek ve gelecek aylardaki enerji akışları da bu durumu belirlemiş olacaktır.  

2020 OCAK AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu yılın ilk ayında Aralık ayında ki düğümlerin çözülmesini görebileceğiz. Aralık ayındaki olumlu gökyüzü görünümü oğlak burucunda sıkışıp kalmıştı ocak ayında bu etki başka alanlara yayılım gösterecek. 3 ocakta mars yay burcuna geçerek hayatımıza renk hareket ve cesaret getirmeye başlayacak. Buda konuların şekillenmesini sağlayacaktır. 6 ocakta Satürn Plüton birleşimi sarsıcı gelişmeleri ve yeni birtakım döngüleri başlatabilir. 10 ocaktaki ay tutulması yengeçte sert bir görünüm veriyor ve ailevi konuları alevlendirmeye başlıyor. Buna güneş Merkür birleşimi eşlik edeceği için etkisi daha yoğun hissedilebilir.

14 ocakta Venüs balık burcunda hepimizin duygularını yumuşatmaya başlıyor. Duygular ve yaratıcılık üst seviyelere çıkabilir. 19 ocakta Uranüs retrodan çıkıyor fakat güneş ile sert açıya geçiyor buda değişimlerin itici gücünü arttırıyor diyebiliriz. 20 ocaktan sonra başlayan sert görünümler ise hayatımızın yeni odaklarını şekillendirip eskiyi silmeye başlayacaktır. Ay sonuna doğru kendimizi ısınmış olan yeni gündemin içinde bulurken 2020 şartları da kendini göstermiş olacaktır.    


2019 ARALIK AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bir yılı daha sizlerle birlikte sonlandırıyoruz. 2019 un kısır enerjisi hepimizi oldukça yordu. Dünya genelinde dönüşümsel zorlanmanın etkilerini hissettik. Kasım ayında bu enerjinin değişmeye başladığını hissediyoruz. Aralık ayında ise 2019 un destekleyici yönünü hissetmeye başlayabiliriz. Özellikle 3 Aralıkta oğlak burcuna geçecek olan Jüpiter hepimiz için gelişimi kolaylaştırıcı kurgular başlatabilecektir. Ayrıca Uranüs ün mars ve Jüpiter ile uyumlu seyri de bu etkiyi arttırabilir. Yine ay sonunda oğlak burcundaki olumlu güneş tutulması ise olanakları beslemeye devam edecektir.  

Genel olarak destekleyici pozisyonlar ay boyunca devam etse de 1 Aralıkta sosyal çevreye 4 ünde iç dünyamıza 7 sinde tartışmalara 14 ünde ailevi meselelere 18 inde sağlık ve strese 21 inde ise ikili ilişkiler ve evlilik içindeki konulara dikkat etmek gerekiyor.

3 Aralık ve 26-31 Aralık tarihleri yüksek enerjili olumlu alanları içeriyor. Girişimler ve çalışmalar için oldukça uygun tarihlerde diyebiliriz. Bunlara ek olarak Neptün nün retrodan çıkması ve Venüs ün kova burcuna geçmesi çevresel planda ve iç dünyamızda canlanmaları işaret ediyor olacaktır.

Kurgusal gelişimde ise bu olumlu yönlerin yanında ani enerjisel boşalmaları da dikkate almak gereklidir. Çünkü yaz ve sonbahar dönemlerindeki gergin enerjinin deşarjı henüz bitmiş sayılmaz. Bu tür süreçler genelde bizlerin hayat hızına göre yavaş kalmaktadır. Bu yüzden olumlu ya da olumsuz etkileşimlerin zamanlamasında sapmalar görülebilir. Bireysel olarak kendi kurgunuzdaki enerjinin akışını hislerinizle anlamaya çalışmanız bu açıdan önemlidir. Yeni yıla inşallah iyi gelişen bir enerjiyle merhaba diyeceğiz.

2019 KASIM AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu yılın son iki ayında çok daha fazla destek noktasıyla karşılaşma imkanımız olacak. Buda bizlere ilerleme şansı tanıyacak en önemli etkileri oluşturacaktır. Kasım ayına baktığımızda ise ilk haftasında kurgunun oldukça hızlanacağını görebiliriz. Merkür retrosunun akrep burcunda başlamış olması ve marsın terazi burcunda sıkıştırıcı etkisi bizi biraz bunaltsa da çok uzun süremeyecektir.

Bu ayın ikinci haftasında mücadele etmemiz gereken konularla karşı karşıya kalıyor olacağız fakat diğer taraftan da oldukça pozitif bir enerjinin etkisinde bozulan dengeyi yerine getirerek hayatımızdaki düzenlemeleri yapmaya başlayabiliriz.

Üçüncü haftada marsın 19 kasımda akrep burcuna girmesi deprem riskini arttırabilir. Bu konuda özellikle 20-25 kasım aralığında dikkatli olmakta fayda var. Bunun dışında özgüvenimizin yeniden artış sağlaması ve kariyerimize ait durumların hareketlenmesi de söz konusu olacaktır.

Bu ayın son haftasında tüm gelişmeler kendisini bir sonuca doğru taşımaya başlayacaktır. Ayrıca önümüzdeki yılın kurgusal renklerini görmeye başlayacağız. Gelişim göstermekte çok daha rahat hareket edebileceğiz. Değişimler ve yeni durumların kendini ortaya çıkarmasını gözlemleyeceğiz. En iyisi de aralık ayında bu yılın negatif enerjisini kendimizden temizleyebilmemiz olacaktır. Kasım ayının bu enteresan ve fantastiğe benzer olay örgüsünü birlikte çözmeye devam edeceğiz…

2019 EKİM AYI ASTROLOJİ RAPORU

Oldukça değişik geçecek bir kasım ayının öncesinde kısıtlı koşullara ve destekleyici enerjilere sahip bir ekim ayı yaşayacağız. 5 Ekime kadar genel olarak sakin ve hareket alanı bırakan bir ritimle ilerliyoruz.

5 – 15 Ekim aralığında zorlayıcı koşulların etkisinde kalacağız. Bu etki her türlü anlaşma ve paylaşım içeren konuları daha çok etkileyecek. Ekonomik açıdan görünüm sertleşebilir. Bununla birlikte Plüton Retro’dan çıkıyor hatalarını ve eksikliklerini saptayanlar artık düzeltme ve ilerleme için çalışmalarına başlayabilir. Marsın terazi burcuna geçmesi paylaşımda olduğumuz hayat alanları konusunda mücadele döneminin başlayacağını haber veriyor. Marsın enerjisi terazide zararlı çalışacağından dolayı evliliklerde ilişkilere dikkat etmeli ve maddi ortaklılıklarda da tedbirli olmalıyız. Bu noktalarda mars bizleri dengesizleştirebilir. Para konusundaki değişkenliklere karşı aceleci davranmamak önemli olacaktır. Bununla birlikte Merkür ve Venüs ün akrebe geçmesiyle sezgisel dünyamızın hareketlenmesi söz konusu olacaktır. Aynı zamanda hayatımızın döngüsel süreçlerinde bitişler ve başlangıçlarda yaşanabilir. Kasım ayında bu nokta bizleri çok ilginç noktalara götürebilir.

15 – 2 0 Ekim arasında daha destekleyici bir atmosfer söz konusu olacaktır. Pek çok alanda değişimler ve hareketlenmeler insanlara pozitif yansıyacaktır. Yuva ve iç dünyamıza ait konular kolaylaşacak ve yeni bir yol içerisine girebilir. Marsın zorladığı konulara bu tarihlerde de dikkat etmek gerekiyor.

20 – 25 Ekim de enerji oldukça yükseliyor ve düğümler çözülmeye başlıyor. Bu tarihten sonra ilerleme kaydetmek daha kolay ve hızlı olabilir. Bununla birlikte yeni oluşumlara ve başlangıçlara önem vermek gerekiyor.

Bu ayın son haftasında kurgumuzu iyi analiz etmeli ve olayları kendi açımızdan değerlendirmeyi başarabilmeliyiz. Genel olarak kurgu kendi dengesini dönüştürücü etkiler üzerine kurmuş olacaktır. Ülkemiz açısından ekim ve kasım ayları her türlü gelişmenin daha kalıcı olacağı formlara dönüşebilir. Politik ve ekonomik hesapların seyri değişebilir. Doğa olaylarında ise kasım ayı ülkemiz için çok daha önemli bir konumda olacak. Marsın kasımda akrebe geçmesi doğa olaylarına tetikleyici etki yapabilir. Ekim ayına yeni olasılıklara hazırlanma mevsimi de diyebiliriz. 

2019 EYLÜL AYI ASTROLOJİ RAPORU

Ağustos ayı temmuz ayının gölgesinde geçse de eylül ayına enerjisini aktarmaya devam edecektir. Eylül ayında çalışma hayatımız ve sağlığımız ön planda olacaktır. Ayrıntılarla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Özellikle 4 eylülden itibaren 15 eylüle kadar sert ve karışık etkileşimlere denk gelmek mümkün olacak. Fakat bu aynı zamanda durağan geçen olay gelişimini de ileriye doğru hareket ettirecektir.

15 eylülde Venüs güçlü olacağı terazi burcuna geçerek bizlere son derece büyük ve pozitif yönde katkılarda bulunabilir. Bununla birlikte Merkür de aynı dönmede terazi burcuna geçiyor ve Venüs ün etkisini arttıracaktır. Bu durum özellikle evlilik hayatımız ve ortaklıklar açısından önemli gelişmelerin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

21 eylül tarihine ayrıca dikkat etmekte fayda var. Ters yönde hareketlenmeler doğa olayları ve ekonomi açısından negatif etkileşim büyük oranda yaşanabilir. 23 eylülden sonra ise terazi burcunda ki yoğunlaşma yine dengesizlik içeren ve hayatın paylaşım alanlarını etkileyen süreçler anlamına gelir.

Kurgusal olarak olayların hızlanması, sıkıştırması ve sonra tekrar çözümsel noktaları karşımıza çıkarması söz konusu olacaktır. Ülkemiz ve dünya gündemi açısından ise eylül ve ekim ayı oldukça yoğun geçecek. Dünya çapındaki yangınların ve diğer doğa olayların şekil değiştirmesi söz konusu olacaktır. Ülkeler arası ilişkiler de ve kitlesel olaylarda da yine büyük çapta yön değişiklikleri görülebilir.

2019 AĞUSTOS AYI ASTROLOJİ RAPORU

Kritik geçen temmuz ayından sonra Ağustos ayı hepimize iyi gelecektir. Kurgusal enerjinin yavaşladığı bu dönemde temmuz ayından kalan açılımların çözümlemesi de söz konusu olacak. Bu durum bizlerin önümüzdeki dönem uğraşacağı konuları da ortaya çıkaracaktır.

3 Ağustos ta Merkür retrosu sona eriyor. Dolayısı ile önümüze çıkan pürüzlerin temizlenmesi ve daha rahat bir görüş alanı kazanmamız mümkün. Bununla birlikte Ağustos ayının ilk haftası biraz karışık geçebilir. Özellikle çalışma hayatı ve ortak yaşama ait konular bizleri daha çok meşgul edecektir. 7 ağustosta Uranüs uzun sürecek retrosuna başlıyor olacak. Buda maddi konuların bilinmeyen kısımlarını ortaya döküp değişimin hangi alanlara yönleneceğini işaret edecektir. Sosyal paydaşlar, çocuklar, eğlence hayatı, çalışma düzenimiz ve sağlık önemli konular arasında olacaktır.

17 Ağustos ta ise Jüpiter retrosunu tamamlayarak yay burcunda daha olumlu ve koruyucu etkiler göstermeye başlayacaktır. Ayrıca Ağustos ayında geçişler ve tamamlamalar gerçekleşerek bizleri yeni dönemin şartlarına hazır hale getirecek.

19 Ağustos ta mars başak burcuna geçerek ortamı eleştirel bir havaya sokacak. Detaylarla mücadele etmek durumunda kalabiliriz. Bu durum biraz hırpalayıcı olabilir. 21 ağustosta ise bu sefer Venüs başak burcuna geçiyor. Venüs başakta düşük enerjili olacak ve ilişkilerde huzursuzluk yaratabilecektir. Birbirimizi zorlamamamız gereken dönemler de diyebiliriz buna.

21 Ağustos sonrası için tüm verimli enerjiler harekete geçmiş olacak. Bu yüzden bu ayın sonlarında olumlu ve pozitif etkileşimleri çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Kişisel sorunlar ve maddi durumlar düzelebilir. Burçlara baktığım zaman yaylar, başaklar, aslanlar, boğalar ve balıklar bu ayı daha belirgin bir şekilde hissedebilirler.

Genel olarak dünyaya ve ülkemize baktığımda deşarj olamamış enerjilerin etkin faaliyetlerini görmemiz mümkün görünüyor. Bu yıl sonbahar ve kış şiddetli geçebilir. Bazı krizler ülkeleri etkileyebilir. Bu açıdan kurgusal görünümün ani değişimlerine karşı dirençli olmak hepimizin görevi olacaktır.   

2019 TEMMUZ AYI ASTROLOJİ RAPORU

Ocak ayından sonra bu senenin en önemli dönemi olan temmuz ayına ulaştık. İçerisinde barındırdığı tutulmalar ve görünümler ile önümüzdeki altı ayı belirlemek için son derece yeterli bir güçte kendisi. Aybaşında yaşanacak olan güneş tutulması ailevi konuları, 17 Temmuz ay tutulması ise hayatımızdaki konumumuz ve ekonomiyi ilgilendiriyor olacak. Oldukça dinamik bir enerjiyle birlikte koşulların değişken olması temmuz ayının diğer önemli bir özelliğini yansıtacak.  Ortaya çıkan yeni örüntüler açısından olay gelişimlerini daha sarsıcı düzeyde bulabiliriz.

Bu ay mars konumunu aslan burcuna kaydırıyor ve burada oldukça güçlü bir görünüm verecektir. Ego ve inatçılık gibi zararlı etkilerin yanı sıra mücadele gücü yaratıcılık ve dinamizm gibi faydalı yansımaları da olacaktır. Mars gibi Venüs te bu ay konum değiştirerek yengeç burcuna geçiyor. Venüs yengeç burcunda bizi korumacı bir konuma itecektir. Ailemize olan ilgimizi arttırarak duygusal bağlarımızı harekete geçirecek. Bir yerlere sığınma ihtiyacımızı arttırabilecek.

Ay ortasında sertleşen görünüm önce ekonomiyi derinlemesine ortaya dökecektir. Bu dönemde Merkür Retro suda işlerimizi biraz daha karıştırıyor olacak. Aslan burcundaki Retro dengemizi bozabilir. Bununla birlikte bilinçaltımızın dışa vurumu, karamsarlık ve zorlandığımız dönüşüm noktalarını da bu ayın diğer etkileri arasında sayabiliriz. 

Bu ayın ikinci yarısında sosyal etkileşimler ve çevrede ön plana çıkıyor. Bakış açımızı gözden geçirmemiz gerekebilir. Ay sonunda daha rahat ve faydalı etkilerle netleşmeye başlayacağız. Mücadele gücümüz pek çok kazanım getirmiş olacak. Temmuz ayının yorucu etkisinden ağustos ayında kurtulmaya başlayacağız. Tüm bu etkiler sonucunda kurgu oldukça hızlı bir şekilde ilerleyecek. Dünya ve ülkemiz hem toplum hem yöneticiler açısından gelişen durumların zorlu testlerine dayanmak zorunda kalacaklar. Bu dönüşüm sırasında büyük hatalara imza atılmaya devam edilecek.  Tutulmalar yer hareketlerini ve iklimi de hareketlendirecektir.

2019 HAZİRAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Haziran ayı önümüzdeki kurgusal sürecin belirleyicisi durumunda olacak. Temmuz ayındaki tutulmaların menzilinde olması onu bu konuma yükseltirken bir taraftan da tutulmalara taşıyacağı olay örgüsüyle etkisini gösterecektir. Ayın başında yaşayacağımız ramazan bayramı sakin bir görünüm çizerken bayramın hemen sonrasında hepimizi hem genel hem de kişisel planda zorlayıcı konular bulacaktır.

Ayın 15 ine kadar tırmanan gerilimli atmosfer 15 inde maksimum seviyesini görecek ve haziran sonuna kadar bizi bu enerjiyle taşımaya devam edecek. Buna aynı zamanda gündemin yapılan hatalarla dolu olacağının habercisi de diyebiliriz. Bununla birlikte yine genel planda görüş ayrılıklarının arasındaki farkta giderek açılmaya devam ediyor. 9 Haziranda ise Venüs ün ikizler burcuna hareket etmesi daralan iletişim kanallarını rahatlatan bir etki yapacaktır. Bizlere de bu alanda pozitif enerji verecektir.

20 Haziran sonrasında değişim enerjisinin zorlayıcı ekseni gündemi oldukça karışık bir hale getirecek. Hesapta olmayan duygusal meseleler ortaya çıkabilir. Doğa olaylarında mayısta başlayan hareketlenme Haziran ve Temmuz ayında da devam edecektir. 27 Haziran da kişisel ve kitlesel olarak sert reaksiyonların gelişebileceğini de son olarak söyleyebilirim. Sonrasında gündemi temmuz ayı başındaki tutulmayla birlikte izleyeceğiz. Hayırlı bir ay olması dileğiyle


Aylık ve haftalık astroloji gündemi ve burç yorumları

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön