"Enter"a basıp içeriğe geçin

2021 Astroloji

2021 Burç Yorumları ve Genel Durum

2021 yılının en önemli etkileşimini ocak ve şubat ayları içerisinde görmüş olacağız. Son derece sert bir kova dönemi bu süreçte bizleri bekliyor olacak. Bu etkileşim bizlere daha çok hareket, değişim ve sosyal bir oluşumun yeni düzenini anlatmaya çalışacaktır. Klasik düşünceleri terk etme geleneklere karşı zorlayıcı bir tutumda yaratabilir. Kısıtlamanın işe yaramayacağı ve daha çok özgürlükçü bir durumda ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Yine bu dönemde kovada biriken enerjilerin kurgusal düzlemde oldukça kaotik bir olasılıklar zincirini de tetikleyeceği de açıkça görünmektedir.

Bu yıl sosyal çevre ve statümüz açısından önemli bir yıl olacak. Bir yandan şans bize yardım ederken bir yandan da önemli hayat dersleri alacağız. Ayrıca teknolojik gelişmeler ve yaratıcılık gerektiren konular da yine ön plana çıkacak. Yaptığımız işlerde kazanç alanların genişlemesi ve farklı dallarda gelecek olan fırsatlarda değerlendirile bilinir. Özellikle yılın ilk çeyreğinde bu konular aktif olacaktır. Bu yıl yaz mevsimi genel olarak gergin bir havada geçebilir. Çalışma hayatı stres ve baskı ile ilgili konuların radikalleşmesi söz konusu olabilir. Sağlık konusunda ise bahar aylarında daha dikkatli olmamız gereken bir dönemde olacağız. Yılın son dönemlerinde ise başta saydığımız konuların gerilemesi söz konusu böylece bu alandaki sorunlar kendisini tamamlayarak düzelmeye başlayacaktır. Diğer taraftan ise ortaklık, ikili ilişkiler ve evlilikler açısından zor geçecek bir sürecin içerisine girmiş olacağız. Ticari açıdan ise güvenli olmayan bir dönemi işaret ediyor olacaktır.

2021 yılı sosyal hayatın ve ekonomik değişimlerin gölgesinden kurtulamayabilir. İnsanların temel geçim kaynakları ve toprağa ilişkin konuları başı çekecektir. Ruhsal yapımızın 2020 ye oranla daha fazla baskı altında kalacağını görebiliriz. Bu durum özellikle kişinin kendine ve hayatına karşı dışa vuracağı isyankar bakış açısını ortaya çıkarabilir. İnsan ilişkilerinde herkes bir dönüşüm beklentisi içerisinde fakat bunun nasıl olacağını bir türlü göremiyoruz.  Bu yüzden bu durum kendine has kurgusal bir dizilim izleyerek dönüşümü tamamlayabilir buda insanı yeni bir mücadeleye yönlendirebilecektir. Teknoloji bu yılda hız kesmiyor olacak ama insanların hayatlarındaki anlamı değişecek ve farklı konular gelişmeye başlayacaktır. İletişim kendisine yeni bir denge kurma eğiliminde ve yeni bir dizilimin içine girmeye başlıyor diyebiliriz…

2021 İlk Madde Yılı – (Simya)

2020 yılından başlayan yeni döngüyle sıfırın enerjisi yılı bizi 2021 de ilk madde yılına taşıyor. İlk madde yılların da yapılması gereken ilk şey hayatın içindeki pozisyonumuzu sağlama almaktır. Yeni kapıların ve olasılıkların karşımıza çıkacağı bu yılda doğru değerlendirmeler yapmak oldukça önemlidir. Bilgiye önem vermemiz gerekiyor ve önümüze çıkan bizi ileriye doğru taşıyacak gelişmeleri yakalayarak değerlendirmemiz gerekli. Çevresel durumlara karşı hazırlıklı ve donanımlı olmamızda oldukça işe yarayacaktır.

İlk madde yılı aynı zamanda tavşan deliğinden geçmeye benzer. Hayat kendi şartlarını ve değerlerini değiştirmiştir. Fakat mücadele henüz bitmemiş ve macera dolu bir yol bizleri beklemektedir.

2021 yılı için uygun evlenme tarihleri:

2021 yılı görünümlerinde mart, haziran, eylül ve ekim ayı şanslı fakat gün olarak belirlemek için doğum haritası ile birlikte yorumlanması gerekmektedir.

2021 yılının en şanslı burcu Kova burcu

Jüpiter ve satürnün bu yıl kova burcuna geçmesiyle başlayacak olan dönem onların hayat içerisinde gelişme göstermelerine yardımcı olacaktır. Jüpiter 12 yıllık döngüsünde her yıl bir burcu ziyaret ederek onun ilerlemesine yardım eder. Bu yüzden kova burçları 2021 yılını iyi değerlendirmeleri gerekmektedir. Satürn ise geçtiği burçta iki yıl kalır ve ona çeşitli yönlerde dirençler yaratarak içsel olarak olgunlaşmasını sağlar. Bu iki etkileşimi kova burçları hayatlarında iyi çözümlemeli ve almaları gereken derslerle birlikte şanslı alanlarını da iyi belirleyebilmelilerdir.


2021 BURÇ YORUMLARI


KOÇ

İş ve sosyal çevrenin gelişim göstereceği bir yıl olacak. Bu alanlarda konumları ve statüleri değişebilir. Ayrıca hayattan alacakları dersler önemli olabilir ayrıca disiplinli olmaları gerekmektedir. Yılın başında iyi bir görünümde olsalarda mart ve nisan aylarında dikkatli olmak zorundalar. Bu yıl ekonomiye bağlı bir çevresel gelişim ve zor bir iletişim süreci yaşayabilirler. Yaz ve sonbaharda ise gündemleri değişmeye başlayacaktır. 

BOĞA

Boğa burçaları hayatlarındaki değişimin başladığını hissedecekler ve kariyerleri için yeni yollar keşfedebilecekleri bir yılda olacaklar. Fakat fazla açılmamalarında fayda var. Bu yılın en aktif burcu olarak oldukça zor bir yılı yaşayacaklar aynı zamanda. Beklenmedik pek çok gelişme boğaları birşeyleri değiştirmeye zorlayabilir. Yıl içinde sırasıyla her konuda testen geçerek büyük bir kurgusal dönemi tamamlayabilirler. Bununla birlikte yaz aylarında daha rahat ve pozitif olabileceklerdir.

İKİZLER

Pek çok alanda kontrollerinde olmayacak kurgular söz konusu olabilir. Sürpriz gelişmelere bu yıl hazırlıklı olmalılar. İç dünyalarındaki değişim ve yeni bakış açılarının yanında daha fırtınalı duygu durumları da yaratabilir. Bu yıl gözkyüzü mayıs ayında onlar için pozitif görünüm verirken haziran ayına dikkat etmeliler ve karışıklıklara hazırlıklı olmalılar.

YENGEÇ

Evlilik ve ruhsal gelişimleri açısından pek çok önemli gelişmenin bir arada yaşanacağı bir yıl olacaktır. Kendi döngülerindeki olay gelişimlerine bu yıl biraz daha dikkat etmeleri gerekebilir. Bu yıl zorlu süreç daha çok yaz aylarında gelecektir. Evliliklerine ve paylaşım alanlarına dikkat etmlerinde fayda var. Oldukça gergin olabilirler. Mayıs ayında ise şanslı bir döneme sahip olacaklar.

ASLAN

Bu yıl aslanlar kariyerlerinde farklı yönleri denemek isteyebilirler ve yeni yollar karşılarına çıkabilir. Bu değişim onlara gayet iyi gelecektir. Ayrıca sosyal çevrelerinde de hızlı bir değişim süreci yaşanabilir. Yaz ayları bu yıl için gayet iyi olabilir fakat sonbahara özellikle dikkat etmeleri gerekecektir. Yakın aile ve çevre ilişkilerinde fazla zorlayıcı Temmuz ayında şanslı görünümdeler.

BAŞAK

Hayatlarının dengeli kalmasına emek harcamalı, çalışma koşulları ve sağlık açısından ise dikkatli olmaları gerekiyor. Bu açılardan yoğun bir yıl olacaktır. Ayrıca hayata bakış açıları, inandığı şeyler seyahatler ve hayatlarına girecek yeni insanlar açısından son derece değişken bir yılda diyebiliriz. Ağustos ve eylül aylarında karışıklıklar çokça olabilir bu döneme dikkat etmelerinde fayda var.

TERAZİ

Bu yıl duygusal yaşamlarına dair olay örgüleri daha hızlı gelişmeye başlayabilir. Bir taraftan şanslılar bir taraftan da dikkatli olmaları gerekmektedir. Kendilerini kimi noktalar da durdurmaları gerekiyor ve bazı olaylarıda sabırla karşılayabilmeliler. Bununla birlikte iç dünyalarında ve spiritüel alanda pek çok şey yaşayabilirler. Ekim ve kasım aylarında zorlanabilirler. 2021 yılı terazilere son derece değişik gelebilir.

AKREP

Akrep burçlarının evliliklerine dair koşullar geçen yıl değişmeye başlamıştı. Bu yıl ailevi meselelerde baskı altında kalabilirler ve evlilikleri daha sert süreçlerden geçebilir fakat bir taraftan da şanslarının yardım edeceği gelişmeleri yaşayabilirler. Özellikle sonbahar ve kış dönemlerindeki tutumlarına önem vermeleri gerekebilir. İlkbahar ve yaz döneminde daha iyi olabilirler.

YAY

İletişim açısından ve hayat ritimleri konusunda yoğun bir sene olacak. Sağlık açısından kendilerine önem vermeleri gerekiyor. Bu sene sonbahar ve kış aylarında önemli gelişmeler yaşanabilir. iletişime ve yaşam koşullarına dikkat etmeleri gerekli stres bu yıl daha zarar verici bir yere sahip olabilir. Yıl içinde değişik dönemlerde şanslı anları ve fırsatları değerlendirmeleri önemli olacaktır.

OĞLAK

Maddi kaynaklar ana gelir grupları ve bu noktada yapmış oldukları yatırımlarda pek çok hareketlenme olabilir. Duygusal yaşamları da oldukça hareketli geçebilir. Geçen yılın önemli burçlarından olan oğlaklar bu yılda özellikle kısıtlama ve ekonomik açıdan başı çekiyor olabilirler. Geçen yılın büyük yoğunluğu yok ama özellikle sert açılara maruz kalmaları onları yormaya devam edecektir.

KOVA

Bu yıl kovaların en şanslı yılları pek çok konuda gelişebilirler ve ilerleme sağlayabilirler. Bununla birlikte çalışma azimleri ve gayretleri de bu konuda belirleyici olacaktır. Ayrıca bu yılın en aktif burcu konumunda pek çok olay yaşayabilirler. Hayatlarındaki önemli bir dönüşümü de yaşayacaklarda diyebiliriz. Yılın büyük bir bölmünde sert ve karışık bir görünümdeler fakat büyük gelişmelerle birlikte hayatlarındaki önemli ve olumlu gelişmeleride görebilecekler. Şans tüm koşullara pozitif etkileşimde getirebilir.

BALIK

Hayatlarındaki içsel enerjilerini daha yükseğe taşıyabilirler. Değişimlere ayak uydurmalı ve direnmemeleri gerekmektedir. Şanslı olacakları dönemlerde pek çok alanda ilerleme sağlayabilirler. Bahar ve yaz aylarında şanları daha iyi olacaktır. Bu yıl burç olarak katif bir konumdalar. Sonbahar ve kış aylarına biraz daha dikkat edebilirler.

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 İkizler Burcu

04 Aralık 2021 Yay burcu

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 Yay Burcu

19 Kasım 2021 Boğa Burcu


2021 burç yorumları

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN