2020 Astroloji

2020 Genel Durum

Bu yıl kariyer ve ekonomik açıdan gelişecek senaryolara bağlı değişikler gündemde olacaktır. Oğlak burcundaki yoğun hareketlilik 2020 yılının dönüşümünün daha çok temel konularda ve maddi açılardan olacağını göstermektedir. Kariyer dünyasında ki yoğun değişim ve göstergeler pek çok hayatı derinlemesine değiştirebilir.

Kurgusal etkileşimlere bağlı olarak baktığımızda ise ev ve dış çevreye ait gelişmeler son derece baskın olabilir. Bununla birlikte 2020 yılında kurgusal hız nispeten 2019’a göre daha yavaş olacaktır. Buda bize daha çok hareket alanı bırakabilir. İlk üç ayda son derece ılımlı ve destekleyici enerjiler söz konusu olacak. Nisan-haziran döneminde ise olaylar hızlanmaya ve kısmen zorlayacağı durumları şekillendirmeye başlayabilir. Yine bu dönemde kişisel ilerleme çok daha önemli bir hal alabilir. Temmuz-eylül döneminde özelliklede ağustos ve eylül aylarında keskin dönüşlerin ve değişimlerin meydana gelmesi söz konusu olabilir. Mücadele teması yüksek sevide olacaktır. Ekim-aralık döneminde yıl boyunca daha uyumlu olan olay örgüsü agresifleşerek küresel boyutta bile yoğun gündemler yaratabilecek güçte olacaktır.

2020 yılında oğlak ve boğa burçları oldukça şanslılar. Koç burçları ise temmuz ve aralık ayları arasında oldukça dikkatli hareket etmeliler. Kendi sınırlarını zorlayacakları bir yıl olacak. Diğer taraftan kova burçlarının hayatları da nisan ayından itibaren hareketlenmeye başlıyor. Onlarda ilerisi için yaşayacakları değişimlere hazır olmalılar.

Genel anlamda yeni başlangıçların yılı olarak özellik gösterecek olan 2020 yılı dünyada çok iz bırakacak. Teknolojiye bakış açımız ve yaşam koşullarının farklı bir boyut kazanması hayatımıza yenilikler katabilir. Bu yeniliklerde günlük yaşantımızın ve alışkanlıklarımızın yönünü hiç bilmediğimiz noktalara götürebilir.

Ülkemiz de ise iletişim ve problem çözümü açısından tıkanıklıklar yaşayacağımız bir süreç olacak. Bu yüzden kurgusal etkilerin dönüştürücü yanıyla karşılaşabiliriz. Fakat bunun yanında yeni bir oluşumunda habercisi olacak. Dünya ile birlikte bu sürükleyici kurgunun yönü oldukça belirsiz bir kaotik alanı göstermektedir.

Diğer önemli bir konu olan sosyal çevre ve toplumdaki yerimize dair konularda bu yıl önemli. Bu konuda ders alacağımız olaylar ve baskı altında geçecek durumlar mümkün görünmekte. Önümüzdeki iki yıl içerisinde bu alanda yaşanacak değişimler sosyallik konusundaki algımızı da değiştirmeye başlayacak diyebiliriz.

2020 Sıfırın Enerjisi – (Simya)

22 yıllık yeni bir simya döngüsü başlıyor. 2020 yılı bu açıdan sıfırın enerjisi diğer bir değişle her şeyin başlangıca dönüş yılı olacaktır. Dönüşümün yeniden başlayacak olması hayat yolunda insanlara pek çok şey getirebilir. Bu ayrıca dünyanın yeni kurgusal döngüsünün başı sayılır döngü 2041 yılında yine sonlanacaktır. Tabi ki bu döngüde herkes payına düşeni alacaktır. Fakat en karlılar kendini öğrenmeye açık tutup yenilenmeyi kabul edenler olacak. Bu yılın diğer özeliği heves ve istekle başlanılan şeylerin başarıya ulaşmak için daha çok şansı olması. Bu yüzden boşa geçirilecek bir yıl değil.

Fakat diğer taraftan tabi ki dönüşümün en başı olduğu için her şey daha yavaş ilerleyecek ve bazı öğrenimlerde zahmetli olacaktır. Ruh bir üst seviyeye geçebilmek için zorlanmalı ve kendi gücünü test ederek öğrenmelidir. Sıfırın enerjisini tatmak için gururu bırakmak ve bilginin ağırlığı altında ezilmek gerekmektedir.

2020 BURÇ YORUMLARI

KOÇ

Mesleki başarı için hem önemli hem de oldukça şanslı bir yıl. Kendini geliştirebilmiş koç burçları bu yıl kazanımlarını almaya başlayacaktır. Ayrıca bu yıl sosyal hayatlarında ve çevrelerinde oluşacak değişimlere karşıda hazırlıklı olmaları gerekir. Bu konuda baskı altında kalmış hissedebilirler.

BOĞA

Bakış açınızın ve daha cesur olabileceğiniz bir yıl olacak. Uzaklar ve eğitim konusuda oldukça önemli. Kariyer ve finans konularında hayat dersi olabilecek durumlara rastlayabilirler.

İKİZLER

Ruhsal gelişmelerin ve işiniz dışında ki kazançlar açısından şanslı bir yıl kendilerini geliştirebilirler. Seyahat, eğitim ve hayatlarına yeni giriş yapacak kişilere karşı daha dikkatli olmaları gereken bir yıl olacaktır.

YENGEÇ

Ortak çalışma alanları ve yuvaya ait ikili ilişkilerinde verimli bir dönemi kapsıyor. Bu açıdan istediklerini yakalamak daha kolay olacaktır. Ruhsal gelişimlerinde daha önemli gelişmeler olabilir bununla birlikte hukuksal ve yasal durumlara karşı daha duyarlı olmaları yerinde olacaktır.

ASLAN

Yorucu geçen yılların ardından çalışma ve sağlıkları açısından çok daha iyi ve rahat bir yıl olacaktır. Ortaklıklar ve evlilik ilgili konular için yeni testler ve dönüm noktaları gelişebilir. Değişimleri pozitif karşılamaları önemli.

BAŞAK

Aşk hayatlarında talihleri değişiyor. Bu yıl başak burçları duygusal açıdanda verimli bir yıl geçirecekler dengeye dikkat etmeleri ise önemli. Çalışma hayatlarındaki yorgunluklarına, strese ve sağlıklarına oldukça önem vermeleri gereken bir yıl olacak. Kendilerini dinlendirmeleri gerekiyor.

TERAZİ

Ailevi konuların yükselişe geçeceği bu yıl çözümleri bulmakta daha kolay olacaktır. Evle ilgili konular da yıl boyu gündemde kalabilir. Diğer taraftan bu yıl şanslarını zorlamamaları önemli. Çocuklar ve aşk hayatlarındaki dengesizlikler de yorucu olabilecek zaman zaman.

AKREP

Çözüm üretmek iletişim kurmak ve mantık içersinde davranabilmek çok daha kolay olacaktır. Bu konuda ki aksaklıklar bu yıl düzeliyor. Aileye ilişin zorlayıcı konular bu yıla damgasını vurabilir. Bu konuda sabırlı olmaları oldukça önemli.

YAY

Para ve iş yaşamnızda 2020 yılı oldukça şanslı bir görünüme sahip. Kazançlarınızı arttırabilirsiniz. İletişim ve sorunların çözümü konusunda ise düşük performanslı bir yıl olacaktır. Bu durumlara karşı fazla reaksiyon göstermemek daha uygun olabilir. Hızlı hareket etmeye çalışmaktan uzak durmalılar.

OĞLAK

Jüpiterin burcunuza gelmesiyle yenilenme ve düzelme şansını bu yıl bulacaksınız. İsyediğiniz gelişme ve fırsatları yakalayabilirsiniz. Sabit gelirlerine karşı oluşacak olay örgülerinde zorlanabilirler. Para konusunda oldukça önemli bir iki yıl geçirecekler.

KOVA

İçsel dünyanızın ve psikolojinizin gelişip güzelleşebileceği bir yıl olarak görünüm almaktadır. Sezgileriniz kuvvetlenecektir. Bununla birlikte kimi dönemlerinizde de baskı altında kalmış hissedebilirsiniz. Ruhsal dalgalanımlarınızı zarara dönüştürmemeniz oldukça önemli. Hayatınız gelişecek algınıza göre şekillenmeye devam edecektir.

BALIK

Sosyal çevrenizin genişlemesi ve arkadaşlıklarınızın gelişmesi için güzel bir olacaktır. Bu açıdan iletişime önem vermek doğru olur. Bu etkiler altında kendinizi yalnızlaştırmaya çalışmayın ve gelişen koşullara karşı ayak uydurmaya çalışın. İç ve dış dünyanızın dengesi bu yıl belirleyici roller üstlenecektir.

2020 Güneş Tutulmaları

21 Haziran 2020 Yengeç Burcu

14 Aralık 2020 Yay burcu

2020 Ay Tutulmaları

10 Ocak 2020 Yengeç Burcu

05 Temmuz 2020 Oğlak Burcu

30 Kasım 2020 İkizler Burcu


“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN