2019 Astroloji

2019 Genel Durum

Özellikle finansal açıdan yoğun geçecek olan 2019 geçen yıldan daha çok sürprizle karşılaşmamızı sağlayabilir. Oğlak burcunda yaşanacak olan tutulmaların yepyeni koşulları oluşturacağını öngörebiliriz. Tabi bu etkiler özellikle rekabet ve ticari anlamdaki savaşların tetiklenmesine yol açabilecektir. Bunda 2018 yılının zor şartlarının da büyük katkısı var elbette.

Duygusal hayatımızın çok daha hareketli ve renkli geçeceğini söyleyebiliriz. Bizi bunaltan ve yoran konuları yada kişileri uzaklaştırmak isteyeceğiz. Duygusal açıdan daha güçlü ve kararlı olabiliriz. Fakat sabit fikirli olursak depresif bir ruh haline de bürünebiliriz. Kendimizi duygusal açıdan özgür ve bağımsız hissetmek bu yıl daha önemli olacaktır.

2019 yılının önemli gelişmelerini öngörebilmek için dönüştürücü gücünün farkında olmamız gerekir. İç dünyamızın bu dönüşümden etkilenmemesi olanaksız görünmekte. Her geçen gün algı dünyamızın değişimi için çalışan odaklarında artık bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başladıkları yılda diyebiliriz buna.

Bununla birlikte iş hayatımız eğitim ve yabancılara dönük faaliyetlerimizle ilgili durumlar 2019 yılının gündemden düşmeyen maddeleri olacaktır. Kariyerimizle ilgili kararlarda iyi düşünmemiz şart çünkü vereceğimiz kararlar hayatımızda 10 yıllık bir kurgunun şekillenmesine etki edebilir.

Sosyal ilişkilerimizde daha düzenli ve sorgulayıcı olacağımız bir yıl olacak. Politika ve siyasetin aldatıcı tarafıyla ilgili yeni olaylar yeni hatalar ve yeni bedeller de ortaya çıkabilir. Paraya ilişkin konulara baktığımızda tutarlılık her ne kadar önemli olsa da girişimler için pek çok fırsatın yolu açılabilir görünmekte.

Uranüs ün boğa burcuna geçişiyle başlayacak olan yeni dönemde şartlar bambaşka bir yöne doğru gitmeye başlayacak. Nasıl ki koçtaki transit şiddete, değişime ve Arap baharı gibi olaylara yol açmışsa boğa transitinde toprak kavgası ve paraya ilişkin keskin dönüşleri bizlere yaşatabilecektir. Böylece Uranüs 7 yıllık yeni hikayesine başlamış olacak.

Tüm bu etkilerle birlikte bireysel amaçlar, hedefler ve iletişim ağırlıklı konular oldukça önemli olacak. Dünya her bakımdan değişen ama birbirine benzeyen yapılardan bunalmaya başlayarak başka alanlara yönelerek çok daha fazla enerji harcamaya başlayabilir.

Bu yılın değerlendirilmesi ve analiz edilmesi oldukça zor görünüyor. Kaotik sürecin içinden geçerken kurguya ilişkin değerlendirmemizi iyi düşünmemiz gerekiyor.

2019 Dünya yılı – (Simya)

Dünya yılında özellikle çözümünü beklediğimiz sorunların artık bizi terk ettiğini gözlemleyebiliriz. Sonuç odaklı bir yıl olacağı için tamamlanma ve tatmin duygusunu bolca yaşatan ve yeniden doğuşu hissettiren enerjisiyle bizi tazeleyecek diyebiliriz. Her ne kadar manevi açıdan gelişimleri tetiklese de maddi açıdan da güzel gelişimeleri olgunlaştıracaktır.

Kimi zamanlarında öfkeli, karamsar ve doyumsuz hissedişlere neden olsa da bu haller çocuksu bir tavırdan öteye gitmeyecektir. Güvenebileceğimiz ve ilerleme sağlayabileceğimiz bir yılda diyebiliriz.

İnsanların hayatları ve dünyamız için önemli bir nokta olarak kabul edilen bu yılın ve döngünün şartlarını iyi anlamayabilmemiz için 1997 yılından 2019 a kadarki süreci incelemenizi önerebilirim. Fakat unutulmamalıdır ki döngüler her zaman kendini yenilerken bir üst seviyeye çıkmış olacaktır. Bu yüzden olayların yapısına ilişkin durumları analiz etmek daha doğru olur. Benzerlik aramak yanıltıcı ve yanlış olacaktır.


2019 BURÇ YORUMLARI

KOÇ

Maddi yaşamlarında gelişecek olan değişimler ön planda olacak. Kendi yaşam döngülerinde farklı kapılar açılabilir. Kariyerleri için önemli bir yıl ayrıca eğitim, yurt dışı ve kuracakları yeni bağlantılarda onları istedikleri yere taşıyabilir. Çalışma hayatları ve sağlık açısından önem vermeleri gereken bir yılda diyebiliriz. Duygusal açıdan oldukça değişken bir karaktere bürünebilirler. İç dünyaları çoğu zaman hareketli olacaktır. Önlerinde plan yapmaları gereken pek çok gelişme ve olaya hazırlıklı olmalarında fayda var. Bununla birlikte aile hayatlarına ilişkin temalarda gelişmeye devam edecek.

Bu yıl gerçekleşecek olan tutulmalar koçları finans ve kariyer yönünden etkileyecek. Pek çok yeni başlangıç ve bitişler özellikle ekonomik açıdan kendini gösterebilir. Yeni iş olanakları ve alanları ile karşılaşabilir. Temmuz ayındaki tutulmada ailevi meseleler ön plana çıkacak yaz aylarına bu konuda dikkat etmekte fayda var.

BOĞA

Bu yıl pek çok alanda yenilenme fırsatı yakalanabilir. Farklı yönlerde gelişim göstermekte mümkün olabilecektir. Hayatlarındaki değişimin daha çok hissedileceği bir yıl aslında 2019. Maddi varlıklara ve mali konulara ise dikkat etmeleri gerekmekte. Miras, hukuk ve spiritüel konularda etkin bir hale gelecektir. Yavaş yaşamayı tercih eden boğalar bu yılın yoğunluğundan şikayetçi olabilirler. Duygusal konularda hassas ve özenli olmaları gerekecek. İkili ilişkilerde yıpranma yaşayanlar bazı kopukluklara maruz kalabilirler. Bu yıl farkındalık arttırmak onlar için son derece yararlı olacaktır.

Hayata karşı bakış açınız, eğitim, seyahat ve yeni bağlantılar bu yılki tutulmaların hedefi olacaktır. Bu alanda gerçekleşecek olan gelişimleri önemsemeli ve onları ilerletmeye çalışmak sizin için faydalı olacaktır. Hayatlarından sıkılmış olan boğa burçları bu yıl bu alanlarda hareketlenmek yaşayabilirler. İletişim ve problem çözümlerine yaz aylarında odaklanmaları gerekli.

İKİZLER

Bu yıl iç dünyalarında ve hislerinde büyük değişimler yaşayacak olmaları onları zorlayabilir. Evlilik konusunda şanslı bir yıl olacak. İlişkisi olanlar ilişkilerini bir basamak daha yukarı taşıyabilirler. Ticarette ile uğraşanlar ortaklık yapanlar ilerleme sağlayabilirler hem de daha dikkatli olmaları gerekebilir. Yasal prosedürlere biraz daha önem vermeleri gerekiyor.

Tutulmaların büyük bir kısmı sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Bu özellikle spiritüel anlamda sizi çok etkileyebilir ve hayat görüşünüzü yenileyebilir. Ayrıca hukuksal alan da ve düzenli olmayan gelirlerinizde önemli gelişmeler meydana gelebilir. Yazın maddi konulardaki değişim ve yenilenme ise çok daha belirgin bir hale gelecektir.

YENGEÇ

Özellikle sosyal çevrelerine yönelik değişimler bu yıl gündemlerinden düşmüyor olacak arkadaş ilişkileri bir adım daha ön plana çıkıyor. Çalışma hayatlarında ve sağlıklarında şanslı bir yıl diyebiliriz. Verimlilik arttırmaları gerekebilir. Sağlık konusunda ihtiyaçları olan enerjiyi yakalayabilirler. Aynı zamanda strese dikkat etmelerinde fayda var. Evlilik ve ikili ilişkiler de biraz bunalımlı bir yıl olabilir duygusal yapılarında biraz daha baskı hissedebilirler. Bununla birlikte yeni bir takım başlangıçlar ve ticari ilişkilerde yeni gelişmeler olabilir.

Yengeçler tutulmalar da evlilikleri konusunda bu yıl sınavdan geçecekler. Ayrıca her türlü ortaklık ve ticari faliyet konularıda bu yıl oldukça hareketli olacak. Temmuz ayındaki tutulma yengeç burcunda gerçekleştiğinden hayatlarındaki değişim konusunda bir takım kırılmalar yaşayabilir. Dengede kalmaları gereken bir dönem.

ASLAN

Beklenmeyen kariyer değişiklikleri atamalar yada yer değişiklikleri bu yıl ortaya çıkabilecek gelişmeler arasında olacak. Aşk ve talih açısından bu yıl durumları iyi olacaktır. Kaçamaklara ise dikkat etmekte fayda var eğlenceye fazla düşülmemeli. Çalışma düzenlerinde ve sağlık konularında dikkatli olmaları gerekiyor. Yıpratıcı şartlar ortaya çıkabilir. Kendilerine zaman ayırmaları bu yıl oldukça önemli. Süreçleri değerlendirme konusunda yardıma başvurmaları daha iyi sonuçlar verebilir.

İç dünyalarında bu yıl hareketli süreçlerden geçecekler. Duygusal alanda bu yıl daha hırslı olabilirler. Bununla birlikte hayatlarındaki tempo ve değişimlere ayak uydurmalı ve tüm bu durumların sağlıklarına olacak olan yansımalarını dikkate almaları önemli görünmekte. Hızlı kararlar alabilecekleri bir yıl olacaktır.

BAŞAK

Değer yargılarınız ve eğitimle ilgili alanlarda önemli gelişmeler ve değişimler bu yıl ortaya çıkabilir. Aile yaşamlarında olumlu gelişmeler söz konusu. Yuvalarında yaşanan sorunlar ve düğümler çözülebilir. Diğer taraftan başak burçları 2019 yılında şanslarına çok güvenmemeliler. Hayatlarında denge kurmakta bazı dönemlerde oldukça zorlanabilirler. Aşk konusunda yeni kişiler ve enerjilerle karşılaşabilirler. Bununla birlikte seyahatlerde artış yaşanabilir. Keşfedecek yeni alanlar bulabilirler.

Tutulma açıları bu yıl sizin için hareketli zamanların habercisi olacak. Duygusal olarak kararsız ve yenilenme ihtiyacına yenik düşübilirisiniz. Temmuz ayındaki tutulma ise sosyal çevrenizdeki yeni açılımların tetikleyecektir. Ayrıca statüsel anlamda yer değişiklikleri görev alanlarının yeniden belirlenmeside gündeme gelebilir.

TERAZİ

Bu yıl finansal açıdan borç alacak ilişkilerindeki gelişmeler ve yenilenme ihtiyacı yoğun bir şekilde hissedilecektir. İletişim açısından güç kazandıkları bir dönem olacak. Önemli kanallardan ulaşmak istedikleri noktaya varmaları çok daha kolay bir şekilde sağlanabilecek. Aile içi meseleler ise 2019 yılının en dengesiz ve zorlayıcı konusu olacak. Bu alanda karşısına çıkan yeni konuları ve sorunları son derece esnek karşılamalı ve kırıcı olmamalıdırlar. İç dünyalarında ve düzensiz gelir konularında değişimler ve yeni kapılar bulabilirler.

Tutulmalar açısından terazi burçları kariyer ve finansal durumlarını dikkate almaları gerekiyor. Yatırım yada harcamaya ilişkin dengelerin sağlanması özellikle yaz aylarında önemli olacaktır. Ailesel konuların gündemden düşmeyecek olması bu yılı yorucu bir hale getirebilir. Yılın başında ve sonunda bu açıdan daha çok olaya maruz kalacaklarını söyleyebiliriz.

AKREP

2019 da evliliklerine dikkat etmelerinde fayda var. Değişim enerjisi akrepleri evlilikleri ve ticari hayatları bakımdan yoğun bir biçimde etkileyebilir. Bu durumu sakin karşılamalı ayrıca yapılması gereken değişimler varsa da acele edilmemelidir. Maddi konularda daha olumlu bir yıl. Mücadele yön değiştiriyor ve bazı sorunlar çözülmeye başlıyor olacaktır. İletişim kanallarında ise tıkanmalar, yanlış anlaşılmalar, kardeşlerle ilgili problemler çokça yaşanabilir. Bu noktada kendilerini kontrol etmeleri oldukça önemli. İletişim bu yıl önemli bir başlık akrepler için.

Bunlarla birlikte seyahatler ve eğitim alanındaki gelişmeler kendilerine yeni alanlar kazandırabilir. Finansal açıdanda kendilerine çeki düzen vermeleri gerebilir ve bu konu zaman içinde de kendini yenileyebilir. Hayata karşı yeni felsefeler geliştirmeleri yararlarına olacaktır.

YAY

Çalışma hayatlarına ilişkin koşullara ve sağlıkları açısından ortaya çıkan değişikliklere önem vermeleri gerekebilir. Yoğun çalışma temposunda kendilerini yıpratmamalılar. Ayrıca 2019 talihli bir yıl yay burçları için artık uzun süren mücadelelerden sonuç alma ve rahatlama dönemi de diyebiliriz. Bu yıl koruma altına giriyorlar ve ilerlemeye başlıyorlar. Düzenli gelir sağladıkları işleri açısından durumalar kimi zaman karışabilir fakat yeni bir takım başlangıçlar da yaşayabilirler. Her durumda olasılıkları iyi değerlendirmeleri oldukça önemli olacaktır.

2019 yılı tutulmaları yay burçlarını sabit gelir ve paraya ait konular açısından etkileyecektir. Bu alanda karar verirken dikkatli düşünmeleri ve öyle karar vermeleri yerinde olacaktır. Hukuksal konularda miras konularında ve eğitim alanında ki etkileşimlerde oldukça önemli. 2019 seyahatler açısından da verimli geçebilir.

OĞLAK

Bu yıl hayatlarını kontrol eden ve denge isteyen konulara dikkat etmeleri gerekmekte. İç dünyanızdaki bunalımları bitirebileceğiniz bir yıl olabilir. Olaylar son derece dinamik ve kaotik görünmekte. Fakat buna rağmen son derece önemli gelişmelerde yok değil. Aşk hayatlarında ve talihle ilgili bildikleri her şey bu yıl değişmeye başlayacak. Kendilerine has temel sayılabilecek konularında bu yıl değişmesi mümkün görünüyor. Bu yüzden 2019 değerlendirmek oğlaklar için daha önemli olacak diyebiliriz.

Yıl içinde gerçekleşecek üç tutulmanın kendi burçlarında olacak olması bu yılın önemini oğlaklar için bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu tutulmalar başlangıç ve bitişlerin devinimini arttıracak ve kurgusal anlamda oğlakların olay örgülerinde büyük hızlanmalara neden olacaktır. Temmuz ayında evlilik ve ticari hayatlarına ilişkin gelişmeleride dikkate almaları gerekebilir.

KOVA

Kova burçları bu yıl aileye ilişkin değişkenlik gösterecek konulara karşı hazırlıklı olmalarında fayda var. Arkadaşlık ve sosyal ilişkiler açısından da gelişeceğiniz durumlar ve ortamlar olacaktır. Bu bakımdan şans sizden yana ve kazançlı durumlarda söz konusu diyebiliriz. Bunların değerlendirilmesi açısından özverili ve sabırlı çalışmaya da ihtiyaçları var. Bununla birlikte iç dünyalarında ki dengesiz ve karmaşık yapı 2019 da etkisini attırabilir. Yıl içersin de bazı dönemlerde bu durumu daha net hissedebilirler. Değişimlere karşı sabır göstermek belirleyici etkilere sahip olacaktır.

İçsel dünyalarına olan etki tutulma açılarına bağlı olarak değişim gösterebilir. Fakat özellikle sağlık ve evlilik konusunda kendilerini koruma altına almaları ve sabırlı olmaları gerekebilir. 2019 kovalar için bu yönden pek akıcı olmasada son derece geliştirici olabilecektir.

BALIK

İletişim sorunlarınıza ait koşullar tamamen değişime uğramaya başlıyor. Bu alanda gösterebileceğiniz değişim oranı size başarıyı getirmekte oldukça etkili. Kardeşlere ilişkin konularda ise yeni gelişmeler dikkat çekici olacaktır. Kariyer ve iş hayatınızda değerlendirmeniz gereken fırsatlar önünüze çıkabilecek. Yıl boyu gözü açık ve girişimci olmakta büyük fayda var. Arkadaşlık ilişkileriniz yada sosyal çevreniz 2019 da daha çok baskı altında kalacağından bozulmalara uğrayabilir. Bu yüzden daha yapıcı olmanızda fayda var. Duygusal yaşamınızda da yine yanlış kararlar söz konusu olabilir bu yüzden soğuk kanlı ve sabırlı değerlendirmelere ihtiyacınız olacaktır. Bu gibi hallerde güvene her zamankinden daha çok değer vermeniz gerekiyor.

Kariyer ve statüleriniz açısından yılın ikinci yarısında daha net değişimler gözlemleyebilirsiniz. Arkadaşlık ilişkileriniz bu yıl büyük bir dönüşüm içinde kendini yenileyebilir bu durumda dengenizi korumanız gerekiyor. Hayatınızda kendinize ait alanların tanımınıda yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz.

2019 Güneş Tutulmaları

06 Ocak 2019 Oğlak burcunda

02 Temmuz 2019 Yengeç burcunda

26 Aralık 2019 Oğlak burcunda

2019 Ay Tutulmaları

21 Ocak 2019 Aslan burcunda

17 Temmuz 2019 Oğlak burcunda

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN